Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2019, 15:34   #2
Zormar
 
Zormar's Avatar
 
Reputacja: 1 Zormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputację
Wszystkie dedeki zasadzają się na tym samym rdzeniu, niemniej jeżeli szukasz mechaniki raczej łatwej w ogarnięciu i pozwalającej na mechaniczne kombinacje to jednak proponowałbym spróbować piątki.

Wszelkiego rodzaju modyfikatorów do rzutów jest mało, nie ma jakiegoś nieczytelnego przekombinowania a mechanika advantage/disadvantage jest świetnym rozwiązaniem. Do tego w porównaniu z poprzednimi edycjami utemperowano trochę wzrost statystyk np. bonusów do ataku, więc operuje się na mniejszych liczbach i to po prostu prościej jest ogarnąć w lot.

Przynajmniej ja mam takie odczucia, a jeżeli chodzi o prowadzenie to ja osobiście raczej nie wrócę do prowadzenia wcześniejszych edycji, ponieważ wymóg pamiętania pierdyliarda malutkich zasad dających w takim rzucie +1 do tego czy tamtego jest zwyczajnie upierdliwy, nie wspominając już o projektowaniu przeciwników.

PodsumowujÄ…c z mojej perspektywy rozwiÄ…zaniem wydaje siÄ™ 5 edycja.
 
Zormar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem