Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2019, 20:22   #5
PeeWee
 
PeeWee's Avatar
 
Reputacja: 1 PeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Zormar Zobacz post
Co się tyczy miksu poprzednich edycji to chodziło w tym to, że twórcy popatrzyli po poprzednich wersjach systemu, rozłożyli je na czynniki pierwsze, a potem wybrali najlepsze elementy z każdej z nich i stworzyli spójną mechanikę.
Ja też tak zrozumiałem. I to właśnie brzmi dla mnie, jak koszmar już w samych założeniach. Być może to działa, być może są ludzie którym się to podoba, ale dla mnie to już u podstaw i założeń koszmarna omyłka przyprawiająca mnie o gęsią skórkę. Błe!

Cytat:
Napisał Zormar Zobacz post
Co do dodatków to są one balansowane, bowiem wykorzystywane są w rozgrywkach Adventurers League
Słowo klucz - balansowane. To kolejna rzecz, która mnie odrzuca. Sztuczne wyrównywanie szans, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony. Nie rodzimy się równi i nie ma co się do tego oszukiwać. Tym bardziej w świecie fantasy, gdzie już na starcie nieśmiertlne, czy raczej długowieczne elfy, które mają mega bonus. Albo w DarkSunie, gdzie chyba nawet spać nie musiały. Tylko zawsze jakimś dziwnym trafem to ludzie są rasą dominującą.
Tylko to temat na inną dyskusję.

Pomarudziłem, ale dzięki Zormar za odzew i poradę. Nie przekonałeś mnie, ale może przyjrzę się bliżej tej 5 edycji, coby być uczciwym i nie krytykować, czegoś z czym nie miałem do czynienia. Tylko niestety twoje argumenty, to prawie, że wszystkie rzeczy których w dedekach po prostu nie trawię. I znając edycje od 2 do 4, nie spodziewam się, że nagle piątka bazująca na takich założeniach radykalnie coś zmieni w tej kwestii.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!

Ostatnio edytowane przez PeeWee : 01-09-2019 o 21:48.
PeeWee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem