Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-07-2007, 19:21   #8
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
Przykładowy opis

W związku z ideą w rekrutacji, oto przykładowy opis samuraja.

Wygląd: twarz, oczy, rysy, szczęka, nos, usta, włosy, fryzura, postawa, sposób poruszania się, cechy charakterystyczne (blizny? tatuaże? ozdoby?), strój, zbroja (barwy?) mony, odznaczenia, daisho, inne bronie lub przedmioty

Satsu jest mężczyzną szczupłym i żylastym. Paskudna blizna po cięciu mieczem psuje jego regularną twarz, cięcie musiało rozpłatać nos, przeorało też policzki. Wiecznie nieogolony, samuraj-fali często drapie się po zaroście. Mawia się, że nazywają go Szczurem bo ma szczurze spojrzenie i niewątpliwie coś w tym jest. Choć może być to kwestia tego, że jego głęboko osadzone oczy są wodnisto-szare, a kiedy patrzy na kogoś, całe jego oblicze skrzywia grymas podejrzliwości.

To niemłody już mężczyzna, często się garbi, jego ręka nigdy nie oddala się od starego wysłużonego daisho, z którego wiek starł kolory i odznaczenia. Nawet rzeźbienia saya teraz są wytarte i wyblakłe, a czerń taśm i lakieru teraz przeszła w brudną szarość.

Satsu z całej zbroi ma jedynie lekki hełm. Jingasa, obita słomą, robi mu za słomiany kapelusz, osłonę głowy, a czasem też i garnek, co łatwo poznać po chociażby zaciekach.

Kimono ronina jest wielokrotnie cerowane, rękawy haory noszą ślady oderwania i pospiesznego przyszycia byle jak. Hakama prezentuje się już lepiej. Kimono jest jednolitej, burej barwy. Wzory spłukał czas. W tym biednym dość stroju wyróżnia się obi. Lśniąco czarne, z dobrego jedwabiu, przyozdobione jest wzorem, przedstawiającym niesione wiatrem liście klonu, obszyte srebrną nicią. O ile sam jedwab z jakiego jest ono zrobione byłby czymś zwykłym na ziemiach bogatszych klanów, jak np. Klan Żurawia, o tyle staranność wyszywania nie podlega kwestii.

Będąc biedakiem, Satsu nie ma zbyt wiele rzeczy. Daisho, chuda sakiewka żałośnie zwisająca przy obi, drewniane sandały i słoma na jingasie, robiąca za kapelusz. To wszystko i bambusowy kijek, którym zwykł się bawić, obracając go w dłoniach.

* * *

Teraz:

Oto strony, gdzie możecie zerknąć na to, jak w Japonii ewoluowały stroje. http://www.samurai-archives.com/clothing.html
http://www.japanesekimono.com/japanese_pants.htm
http://www.sfusd.k12.ca.us/schwww/sc...g_Make_Up.html

Teraz, jak to wygląda w moim Rokuganie.

Kimono = haora (haori) + hakama = kurta + spodnie (upraszczam, hakama to takie spódnico-spodnie, bywa, że dzielone, bywa, że nie).

Kimono przepasuje się pasem, zwanym obi. Obi się wiąże.

Samuraje wiążą go z przodu, kobiety (nie bushi) z tyłu. Węzeł kobiet jest znacznie większy, ich obi są znacznie szersze, i jak spróbowalibyście z tak ubraną kobitką zrobić szybki numerek to zanim zawiąże z powrotem obi jej mąż zdąży wypić kawę, spokojnie wyjść po schodach z 5 pięter i nadal zorientuje się, że jego żona została rozebrana.

Dla biednego samuraja, kimono jest ok.

Bogatsi / potężniejsi, noszą kamishimo, bogatsze kimona, lub niewielkie kamizele, dla identyfikacji. Klanowe zbroje będą w klanowych barwach, z monami klanu na plecach.
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline