Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-10-2019, 08:26   #1
Zormar
 
Zormar's Avatar
 
Reputacja: 1 Zormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputację
Griffyglyph's Darker Dungeons

Niedawno wpadł mi w ręce fanowski podręcznik do D&D 5e z alternatywnymi zasadami domowymi, dzięki którym można rozbudować lub modyfikować niektóre elementy rozgrywki, szczególnie te niebojowe.

Planuję zrobić trochę testów, by dobrać odpowiednie ich kombinacje pod potrzeby mojego autorskiego settingu, który tworzę i zastanawiam się czy ktoś z Was korzysta z zawartych tutaj alternatyw? Jeżeli tak to z których i jakie macie przemyślenia na ich temat?

Jestem otwarty na dyskusję.

Z mojej strony jedną z bardziej interesujących mechanik jest stres (jestem fanem Darkest Dungeon, co poradzę :P), a także aktywna obrona ze strony graczy (wówczas to oni rzucają k20+ cosie, a nie przeciwnicy). W chwili obecnej są to wrażenia bardzo na sucho, bez testów na żywo czy w spektrum eksperymentalnym, aczkolwiek zdecydowanie wypróbuję przynajmniej część rozwiązań zawartych we wspomnianym podręczniku.

Jak Wy się zapatrujecie na przedstawione tutaj rzeczy?
 
Zormar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem