Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-10-2019, 13:56   #9
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Halvar chodził jak struty. Po wróżbie w namiocie pił więcej niż kiedykolwiek. Padł po północy. Spał niemal do południa. W końcu wyszedł z pokoju. Jego buty były rozwiązane. Pasek przy spodniach miał zapięty krzywo. Przy sobie miał tylko sztylet z perłową rękojeścią. Nie miał ani mieczy, ani zbroi, choć zazwyczaj nie rozstawał się z nimi. Miał na sobie swoją koszulę bez rękawów, rozchełstaną.

Mruknął coś do dywagujących towarzyszy, co przy odrobinie dobrej woli można było uznać za powitanie.

Po wyjściu z karczmy zmoczył głowę w korycie przygotowanym dla koni podróżnych, to też jego mokre włosy opadały teraz na muskularny tors. I choć nie miał przy sobie rzeczy do których przywykli jego towarzysze, to znalazł nowy atrybut. Bukłak z winem.

Odświeżony wrócił do karczmy. Potoczył wzrokiem po twarzach kompanów. Wygrzebał z sakiewki ostanie dwie monety. Prawdopodobnie przetrwały pijackie ekscesy tylko dlatego, że palcom Halvara brakło zręczności by je wyjąc w trakcie pijackiej imprezy.

- Nie wiem jak wy, ale ja dziś muszę zarobić na zakwaterowanie, albo ruszyć spać pod chmurką.

Powiedział, po czym dodał:
- Idziemy z tym niziołkiem, czy muszę zakładać zbroję?

Nie był sobą. Zazwyczaj z uśmiechem na ustach wstawał jako jeden z pierwszych. Zazwyczaj też nie upijał się.

Towarzysze szybko wprowadzili go w plan ponownego odwiedzenia cyrku. Nie chciał tam za bardzo iść, ale nie protestował zbyt długo. Żeby uniknąć pytań ruszył zabrać z pokoju swoje rzeczy.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 15-10-2019 o 15:07.
Mi Raaz jest offline