Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2019, 21:27   #7
PeeWee
 
PeeWee's Avatar
 
Reputacja: 1 PeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputację
Surelion tworząc postać do jakiejkolwiek sesji musisz w ten czy inny sposób, odpowiedzieć sobie na tego typu pytania. Kwestionariusz jest rozbudowany, choć po prawdzie mam jeszcze bardziej szczegółowe.
Tego typu odpowiedzi pozwalają mi po pierwsze poznać postać, graczom zbudować ją ze szczegółów, które ubogacają postać i nadają jej pozory realności. Tego typu schemat pozwala też ujednolicić proces tworzenia postaci i budowania jej historii.
Przy tym uważam, że jest łatwiejszy niż pisanie nawet najprostszej historii. Mamy gotowe pytania i tylko na nie odpowiadamy.

A co do grania Cieniem, to uważam, że jest to zadanie trudniejsze niż granie podstawową postacią.

Brilchan temat, choć poważny to jest on bardziej historyczno-filozoficzno-polityczny, niż depresyjny w swych założeniach. Element fantastyczno, paranormalny, który będzie mocno obecny pozwala zdystansować się do prezentowanych treści.
Namawiać na udział nie będę, bo jak ktoś się nie czuje na siłach, żeby odgrywać takie cuś, to niewątpliwie tak właśnie jest.

A tak na marginesie pomysł na fabułę tej sesji zbudowany jest na bazie prawdziwych informacji, które stały się źródłem inspiracji.
Chodzi o żydowską pralnię w Bielsku-Białej. "Pruderia" istniała naprawdę. Rzeczywiście w czasie okupacji hitlerowskiej, prane tam były mundury SS i więźniów Auschwitz. I co najciekawsze naprawdę też istniała tajna organizacja, która zajmowała się przekazywaniem grypsów.

Mam znajomego, który bada temat i piszę na ten temat książkę.
Ot, taka ciekawostka.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline