Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-11-2019, 19:56   #4
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Cytat:
Nie wiem co ma na celu wpadanie na dział uniwersum nazywającego się wymownie "Świat Mroku" mając głównie do przekazania, iż to takie na siłę mroczne. To jak wejść do klubu z ładnie tańczącymi paniami na rurce i marudzić, że to przekrystalizowane. Bądźmy dorośli, wiemy czego się spodziewać.
Oczywiście, nie odbieram Ci prawda wyrażania opinii, mam wrażenie tylko, iż poza tym co wspomniałeś, za dużo do tematu nie wniosłeś. Na stwierdzanie oczywistości szkoda strzępić języka.
Tak jak napisałem na samym początku chęć dyskusji nad tym systemem wynikła z podlinkowanej rekrutacji. Cytaty które wrzuciłem wydawały mi się na tyle ciekawe że postanowiłem ocalić je od zapomnienia i stworzyć ten wątek żeby było miejsce do dyskusji w odpowiednim dziale.

Przyznam ci racje że moja opinia niewiele wnosi stąd podlinkowałem również filmik i stronę na TVTropes z której czerpie swoją wiedzę na temat systemu. Łatwo więc wywnioskować że mało wiem na jego temat ale nie palę się jakoś szczególnie żeby poznać. Ze Starego ŚM lubię wampira, wilkołaka i Maga inne mają jakieś pojedyncze ciekawe pomysły ale są jak dla mnie za dziwne albo za mało dopracowane.

To oczywiście moje zdanie jestem pewien że da się poprowadzić ciekawą sesje w tym świecie bo dobry MG i ekipa graczy są wstanie zrobić dobrą sesje niemal ze wszystkiego ale ogólny koncept świata mnie nie pociąga.

Chociaż dał podwaliny pod kilka innych ciekawszych systemów to nie widzę powodów żeby się w niego zagłębiać skoro w samym Świecie Mroku i Kronikach Mroku Mamy systemy które ciekawiej rozwijają te wątki niż zrobiono to w "The Big Grey Book of Depressing".

Trafiłem jednak na kilka ciekawych sesji np sesje prowadzoną przez Matthew Dawkinsa który pracuje czasami dla Onyx i WW na zlecenie więc może tam zerknę https://www.youtube.com/watch?v=PQPDN4eJ99Q
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 29-11-2019 o 20:20.
Brilchan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem