Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-12-2019, 09:41   #31
Surelion
 
Surelion's Avatar
 
Reputacja: 1 Surelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputację
Brilchan niezupełnie się zrozumieliśmy. Wnoszę to po tym jak użyłeś słowa „świętokradztwo” czy choćby ten przykład z książką Mastertona. Szokujący i obrazoburczy to Wraith mógł być w latach dziewięćdziesiątych. Chodziło mi bardziej o element obycia się ze śmiercią jako tematem.

Mnie uczono od małego, by po pierwsze nie unikać tematu, a po drugie nie bać się jej. Jest naturalna tak jak naturalne jest urodzenie. Jeśli coś ma swój początek to musi też mieć i swój koniec. Siłą więc rzeczy jeśli jakiś byt nie jest dotknięty śmiercią nie może też mieć swojego początku, musi istnieć od zawsze. Nie wiem czy bałem się urodzić, pewnie nie, więc czemu mam bać umrzeć. Patrzymy na śmierć jak na koniec, gdy tymczasem wcale tak być nie musi. Odnoszę wrażenie, że jest jakieś dalej, coś później. Z tej perspektywy wszystko nabiera zgoła odmiennego znaczenia. Wraith daje możliwość większego oswojenia się z tym trudnym tematem.

Jako dodatkowy element pikanterii dodaje, że właśnie dzisiaj jest dzień kiedy po raz pierwszy od czasu Drugiej Wojny, kanclerz Niemiec będzie w Polsce w byłym obozie koncentracyjnym. Słowa które powie w tym miejscu będą zatem znamienne historycznie.

Zapraszam serdecznie na niezmiernie ciekawą sesję, bo widzę że mimo wielu deklaracji że grałbym to jednak zgłoszeń braknie. PeeWee nie dodał linka więc ja to uczynię, rekrutacja do eksperymentalnego konceptu sesji we Wraitha ocierającego się o trudny temat holocaustu pod poniższym linkiem:
http://lastinn.info/rekrutacje-do-se...ymentalna.html
 
__________________
"Gdy chcesz opisać prawdę, elegancję pozostaw krawcom. " A. Einstein

Ostatnio edytowane przez Surelion : 06-12-2019 o 15:07.
Surelion jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem