Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-12-2019, 10:18   #7
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Odkopałem ten temat, ponieważ aktualnie dostępne podręczniki rozwiewają wątpliwości w tej kwestii. Sprawa jest dość dobitnie wyjaśniona w M20.

Strona 546 podręcznika głównego mówi jasno:

Efekt samej sfery Życia nie działa na Wampiry, Zmiennokształtnych, Duchy (ghosts), Duchy (spirits) ani na Fae.

Zmiennokształtni ze względu na powiązanie z duchami wymagają użycia Życia 4 lub 5 w połączeniu z Duchem 3. Co więcej jeżeli chce się zmienić ich kształt, to trzeba się nastawić na to, że będą mogli samemu zmienić formę wydając punkt gniewu. (M20 How You do that, strona 20)

Wampiry wymagają analogicznie Materii działającej na ich nieożywioną część. W przypadku wampirów również mogą wrócić do pierwotnej formy, jeżeli maja dostęp do zdolności zmieniających ich ciało (np. dyscyplina Protean/Vissitude)

Do tego dochodzą też dość jasno rozpisane metody wzajemnego kontrowania dyscyplin/sfer/darów.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem