Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-06-2005, 19:39   #1
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Arrow [Recenzja] Paradise Kiss

Powiem Wam jedno...

PARADISE KISS

Dorwałam dzisiaj to cudo w EMPiKu i prawie pogryzłam półkę z mangami, gdy okazało się, że nie ma dalszych tomów. A przeczytałam zaledwie 2 tomy Przeczytałam i z miejsca się zakochałam!

Już szybko mówię co to takiego jest Paradise Kiss. Teoretycznie to manga skierowana do dziewczyn, ale ja myślę, ze z powodzeniem panowie też mogą po nią sięgnąć. Od pierwszych stron poraża pięknem rysunku. Autorka Ai Yazawa rysuje szalenie dokładnie i szalenie pięknie. W grafice panuje idealna harmonia i porządek. Niektóre mangi maja to do siebie, że trudno zgadnąć co dzieje się w poszczególnych scenach. W ParaKiss wszystko jest wręcz idealne, postacie rysowane zawsze dokładnie, również przedmioty i tło. Czasem tło jest rozmazane - celowy zabieg i wygląda to naprawdę fajnie.
Kilka słów o fabule (chciałoby się pospamować, ale nie wiem, czy czytaliście, więc za dużo nie powiem ). Uczennica trzeciej klasy liceum, Yukari, przygotowuje się właśnie do egzaminów na studia. Jej matka jest bardzo wymagająca i wręcz wymusza na niej zdawanie do najlepszej uczelni w Japonii, a Yukari specjalnie jej się nie sprzeciwia zakuwając jak się da i nie majac wolnego czasu na nic. Pewnego dnia na ulicy zaczepia ją pewien punk ze swoim przyjacielem transwestytą. Proponują jej rolę modelki, gdyż nalezą do grupy projektantów o nazwie Paradise Kiss (skrót ParaKiss), ale dziewczyna odmawia zwymyślawszy ich nieco. Gubi jednak legitymację szkolną, co jest pretekstem dla Georga (szefa grupy), młodego i ekscentrycznego projektanta mody do zaproponowania Yukari raz jeszcze roli modelki w jego pokazie (tym razem grzeczniej niż poprzedni panowie). Od tej znajomości życie Yukari zmienia się diametralnie i nic już nie będzie dla niej takie samo...
Manga poraża humorem (kilkakrotne wybuchy niepohamowanego śmiechu sprawiło, ze ludzie z EMPiKa dziwnie się na mnie patrzeli ). Główni bohaterowie, jak i ci poboczni, są bardzo wyraziści i świetnie przedstawieni. Sam Georg to chyba najbardziej nieobliczalna i nieprzewidywalna postać mangowa, jaką znam :P I niech Was nie odstrasza to, ze wszystko dzieje się w świecie mody, bo to dodaje tylko smaczku całości Fabuła kręci się wokół Yukari i jej przemiany z bezwłasnowolnej podporządkowanej rodzicom uczennicy w niezależna kobietę. Oczywiście nie obejdzie się bez wielkiej miłości (również nieprzewidywalnej), dramatycznych decyzji i... mnóstwa przezabawnych momentów (ulubione powiedzenie Georga: "Żeby życie miało smaczek, raz dziewczyna raz chłopaczek").
Po przeczytaniu dwóch tomów z pięciu daję Paradise Kiss 10/10 punktów i właśnie została ona moją ulubioną mangą

Kilka graficzek:

George:



Yukari (zwana przez przyjaciół z ParaKiss Caroline, ale nikt nie wie czemu ):



Arashi (punk):



Miwako (dziewczyna Arashiego):



Isabella (transwestyta):



Yukiko i George:



Arashi i Miwako:
 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 22-08-2007 o 09:59.
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem