Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-01-2020, 18:08   #1
Grave Witch
 
Grave Witch's Avatar
 
Reputacja: 1 Grave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputację
[TERA] Wyspa Świtu (18+)


Nie tak dawno temu Wyspa Świtu wynurzyła się z morza między kontynentami Arun i Shara, wywracając do góry nogami wszystko, co wiemy o świecie. Zorganizowana pośpiesznie ekspedycja naukowa niemal natychmiast opuściła Velikę, aby zbadać wydarzenie i samą tajemniczą nową krainę.

Było tyle tajemnic, że zespół naukowców miał być zajęty przez lata. Jak nowa wyspa może być domem dla starożytnych ruin i zabytków? Dlaczego pokrywa ją bujna roślinność, zamieszkują zwierzęta, duchy przyrody i demony?

Zanim mogli zrobić więcej, niż zacząć zadawać pytania, większość członków Pierwszej Ekspedycji zginęła w masowym ataku demonów, podczas gdy lider wyprawy, Elleon, znany wszystkim bohater Federacji, zaginął i został uznany za zmarłego.

Kiedy Leander usłyszał, że jego starszy brat, Elleon, zaginął podczas Pierwszej Ekspedycji, postanowił zobaczyć na własne oczy horror czający się na Wyspie Świtu. Zorganizował Drugą Ekspedycję, której zadaniem było wyruszyć na wyspę, aby znaleźć wskazówki i odkryć, co się naprawdę wydarzyło.

Podobnie jak Pierwsza Ekspedycja, także i ta, którą zapoczątkował Leander, wyruszyć miała z Veliki, stolicy ludzkiej rasy.






Miasto Kół, Velika, dominuje w południowej części Arun, pełniąc rolę politycznego, gospodarczego i kulturalnego centrum Federacji Valkyon. Choć daleko mu do bitew na froncie argonowym, wojna ta zawsze znajduje się w myślach jej mieszkańców. Architektura Veliki może być równie oszałamiająca jak zawsze, ale racjonowanie żywności, brak w dostawach i przestępczość stanowią ciemną stronę życia w stolicy. Jednak to życie toczy się dalej. Ludzie już nie raz udowodnili, że nie poddają się łatwo i walczą do ostatniego oddechu. Czy to z wrogami, czy z przeciwnościami jakie los rzuca im pod nogi.

Nic zatem dziwnego, że gdy rozniosła się wieść o planowanej wyprawie, wielu zgłosiło się na ochotnika. Taka okazja mogła się drugi raz nie zdarzyć. Wszak nikt do końca nie wiedział, co owa tajemnicza wyspa w sobie kryła. W ruinach kryć się mogły bogactwa, o jakich się nie śniło - rzeźby, klejnoty, skrzynie pełne złota. Tych, którzy opinię cenili sobie bardziej niźli skarby, kusiła okazja do wykazania się swoimi umiejętnościami. Nie brakowało także pokus dla tych, którzy wiedzy pożądali. Tajemnice starożytnej magii, kultury, technologii - nie do zdobycia w żaden inny sposób. Na tych zaś, którym ciche życie obrzydło, którzy płomień w sercach mają i usiedzieć na miejscu nie mogą, czekała przygoda.





Witam. Tym oto niezbyt długim wstępem zapraszam was do wzięcia udziału w moim nowym projekcie. Świat, który chcę wam przedstawić, pochodzi z gry MMORPG TERA - The Exiled Realms of Arborea. Oczywiście na potrzeby sesji, a być może nawet kampanii, został on przeze mnie odpowiednio dopasowany.

Jak już zapewne się domyśliliście, akcja pierwszej przygody będzie się działa na tajemniczej i tytułowej Wyspie Świtu. Gracze wchodzą na scenę w chwili, w której wyrusza tzw Druga Ekspedycja, dowodzona przez magistra Leandera, brata Elleona. Każdy jest mile widziany, bowiem dla każdego znajdzie się zajęcie. Część statków powietrznych zdążyła już wyruszyć pozostawiając ostatnie dwie jednostki. To właśnie nimi podróżować będą ci, którzy postanowią wziąć udział w przygodzie.



Przechodząc do konkretów…

Aby wziąć udział w rekrutacji, a co za tym idzie mieć szansę na udział w sesji, należy przede wszystkim zapoznać się z materiałami.

[TERA] The Exiled Realms of Arborea

Nie jest tego dużo i nie wymagam także znajomości owych materiałów od deski do deski. Ot, tyle, by mniej więcej się orientować w świecie na poziomie postaci pierwszego poziomu. Tak, pierwszego, przygoda bowiem przewidziana jest właśnie dla takich początkowych bohaterów, którzy postanowili, że właśnie nadeszła ta chwila, w której zaznaczą swoją obecność na kartach świata.


Karta postaci
Po zapoznaniu się z materiałami należy rozpisać kartę postaci. Nie będę podawać wam wzoru, bo raczej każdy wie jak taka karta wyglądać powinna. Podstawowe dane personalne, kilka słów o wyglądzie, rasie i profesji. Nie zapomnijcie o ekwipunku.
Poświęćcie nieco więcej czasu na rozpisanie charakteru, bowiem te karty, które będą w tym punkcie zawierać coś w stylu “chaotyczny dobry” czy “neutralny”, nie będą nawet brane pod uwagę. Zdaję sobie sprawę, że pewne zachowania i podejście bohatera do niektórych spraw może ulec zmianie wraz z kolejnymi przeszkodami jakie los (czyt. MG) rzuci pod nogi, to jednak pewne podstawowe wytyczne zwykle owym zmianom się przeciwstawiają.
Historia powinna być zawarta w nie mniej niż jednej stronie A4. Opowiedzcie mi, kim jest wasz bohater, jakie było jego życie do chwili podjęcia decyzji o wyruszeniu w drogę, co ją lub jego skłoniło do takowej, co chce osiągnąć w swoim życiu. Nie zaszkodzi także rzucić parę słów o tych, których zostawia za sobą.
Na koniec proszę wymienić, w czym postać jest dobra, a z czym sobie nie radzi. Czego się boi, a co sprawia że gotowa jest ruszyć do walki na śmierć i życie.

Gotowy produkt, w formie udostępnionego do edycji doca, proszę przesyłać na PW. W tytule proszę podać nick gracza oraz imię postaci.


Co zaś się tyczy samej sesji…

Czas
Nie przewiduję długiej rozgrywki. Cztery do sześciu miesięcy to takie maksimum. Dlaczego? Ma to być w końcu zwykły prolog, wstęp do dłuższej kampanii, a nie historia całego życia. Celem sesji, jak już wspomniałam, jest zapoznanie chętnych graczy ze światem, z jego realiami. Jest to także test tego, czy ów świat nadaje się do prowadzenia w nim takich właśnie sesji. Osobiście, od pierwszej chwili, w której zetknęłam się z Terą, uważam że tak właśnie jest.

Terminy
Odpisu - mniej więcej tydzień dla graczy i około dwa do trzech dni dla mnie. Mniej więcej bowiem wiem, jak to czasami bywa czy to w życiu, czy w sesji.
Rekrutacji - dwa tygodnie licząc od dzisiaj (czyli 22.01.2020). Przewiduję jednak, w sytuacji gdy otrzymam odpowiednią ilość dobrych kart, zakończenie rekrutacji wcześniej. Nie przewiduję natomiast przedłużenia terminu.

Długość postów
Nie krótsze niż na wysokość avataru. Nie zamierzam narzucać ograniczeń w kwestii ich maksymalnej długości.

Doc
Obecny, chociaż bardziej jako dodatek przydatny w kwestii dialogów między graczami. Wszelkie walki rozgrywane będą via forum. Podobnie będę chciała rozwiązać kwestię dialogów z NPC w przypadku grupowych zebrań.

Storytelling
Nie zamierzam bawić się w mechanikę, głównie dlatego, iż jej zwyczajnie nie znoszę i zwykle z niej nie korzystam. Opiszcie mi czego chcecie dokonać i w jaki sposób. Zróbcie to tak, żeby miało ręce i nogi, a ja zdecyduję na ile, o ile i co się udało. Oczywiście, biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw.

PvP
Nie przewiduję także walk między graczami. Przeciwników będzie dość by było co robić bez wyżynania się nawzajem .

18+
Jest to już niemal zasada w moich sesjach. Dodatkowo świat, do którego was zapraszam, to nie plac zabaw dla przedszkolaków. Krew będzie się lała, język nieraz będzie daleki od kulturalnego, a i pewne sceny czy grafiki także prosić się będą o cenzurę. Stąd ów znaczek przy tytule.

Ilość graczy
Poszukuję od pięciu do maksymalnie siedmiu graczy. Na więcej nie będę miała czasu. Jest za to możliwość rozpoczęcia sesji z mniejszą ilością chętnych.

Kryteria
Nie mam takowych. Jeżeli karta mi się spodoba, będzie pasować, gracz, który ją wyśle, będzie sprawdzony; jeżeli otrzymam odpowiednią łapówkę … Wiecie jak to jest.

Kilka słów na zakończenie
Zapewne jest 101 rzeczy, o których zapomniałam wspomnieć więc zapraszam do zadawania pytań w temacie lub na pw (względnie poprzez któryś z dostępnych komunikatorów). Postaram się odpowiadać w miarę szybko, żeby was niepotrzebnie nie spowalniać.
Jeżeli ktoś chciałby zagrać profesją spoza dostępnej listy, jestem w stanie nagiąć nieco zasady. TERA sama w sobie oferuje jeszcze pięć takowych, które nie zostały uwzględnione w materiałach. Decyzja o ich wykluczeniu była dość prosta. Są to profesje nieco bardziej zaawansowane w świecie, wymagające dodatkowej, specjalistycznej wiedzy o ich pochodzeniu. Jednym słowem - nie nadają się do prologu.

I to by było na tyle, przynajmniej na obecną chwilę. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych. Wszelkie pytania, komentarze i sugestie są mile widziane.

Pozdrawiam.
G W
 
__________________
“Listen to the mustn'ts, child. Listen to the don'ts. Listen to the shouldn'ts, the impossibles, the won'ts. Listen to the never haves, then listen close to me... Anything can happen, child. Anything can be.”
Grave Witch jest offline