Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-02-2020, 22:17   #4
Ronin2210
 
Ronin2210's Avatar
 
Reputacja: 1 Ronin2210 ma wspaniałą reputacjęRonin2210 ma wspaniałą reputacjęRonin2210 ma wspaniałą reputacjęRonin2210 ma wspaniałą reputacjęRonin2210 ma wspaniałą reputacjęRonin2210 ma wspaniałą reputacjęRonin2210 ma wspaniałą reputacjęRonin2210 ma wspaniałą reputacjęRonin2210 ma wspaniałą reputacjęRonin2210 ma wspaniałą reputacjęRonin2210 ma wspaniałą reputację
- Siad! - odezwał się niziołek i pies momentalnie klapnął siedzeniem na klepisko.
- Dobry pies - niziołek dał psu smakołyk i podrapał go za włochatym uchem.

Paszczak był wielkim psem, krzyżówką chyba wszystkich znanych ras i kilku nieznanych, nie można było mu odmówić jednak sprytu i siły, wilczur był wielki na tyle że Bulcbelly kilka razy próbował na nim jeździć, pies jednak mimo wielkich chęci i umiejętności właściciela w obłaskawianiu wszelkich stworzeń nie dawał zrobić z siebie kuca i kilka razy zrzucał z siebie niziołka, przez co ten otłukł sobie siedzenie.

Nagle drzwi do stajni otworzyły się z wyraźną irytacją otwierającego i przed Bulcbellym stanął zarządca.
- Hrabia potrzebuje twoich zdolności w pewnej misji - odezwał się bez wstępu czy przywitania co dotknęło niziołka, nie wypadało tak postępować w kontaktach z jakimkolwiek niziołkiem jeśli chciało się mieć jego dobrą wolę.

***

Bulcbelly jest dość rosły jak na niziołka, sięga przeciętnemu dużemu człowiekowi prawie do pępka. Głowę zdobią my popielate włosy, znak rozpoznawczy całej rodziny, od którego wzięło się ich nazwisko Szaraki. Spod krzaczastych brwi spozierają na wszystko bystre ciemnobrązowe oczy.

- Nie, moja droga, zamiarów misji mi nie wyjawiono - skłonił się przed dziewczyną na modłę niziołczą omiatając dłonią włochate stopy.

- Jestem Bulcbelly Szarak, z tych Szaraków z Krainy Zgromadzenia, ale wszyscy nazywają mnie Szarakiem - uśmiechnął się serdecznie do dziewczyny.

- To Paszczak, mój wierny druh i towarzysz wielu podróży, nie bój się, gryzie jedynie na rozkaz - mówiąc to puścił oczko w jej stronę.
 
Ronin2210 jest offline