Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-02-2020, 11:02   #8
Phil
 
Phil's Avatar
 
Reputacja: 1 Phil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputację
No dobrze, znów wykorzystam temat jako motywację do bycia w górnych 10% społeczeństwa

(1/7)
Stephen Hawking - Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania

Pytania istotnie wielkie, o boga, początek wszystkiego, podróże w czasie, inteligencję poza ziemią i w maszynach, kolonizacji kosmosu itd., a odpowiedzi nie całkiem krótkie i wymagające często do zrozumienia podstawowej wiedzy naukowej albo przynajmniej chęci do sprawdzenia pewnych wiadomości.
Kto to jest Stephen Hawking, nie muszę tłumaczyć. Pracował nad tą książką przed śmiercią, korzystając z archiwum swoich wypowiedzi, ale nie zdążył jej ukończyć. Zrobili to jego współpracownicy.
Nie jest to gruba książka, ale chyba nie do przeczytania w jeden wieczór, jeśli chce się, żeby coś po lekturze zostało w głowie. Polecam, warto wiedzieć jak odpowiadał na ważne pytania jeden z ważniejszych naukowców naszych czasów.

(2/7)
Andrzej Sapkowski - Ostatnie życzenie

Cóż tu można jeszcze napisać... Wszyscy wszystko wiedzą
Pierwsze siedem opowiadań ze świata wiedźmina. Po zobaczeniu serialu wziąłem się za przypominanie sobie, czego mi brakowało na ekranie, a brakowało mi sporo.
Tempa, dynamiki, struktury tych opowiadań, galerii naprawdę ciekawych postaci, dialogów i rozmów między nimi, ciętego humoru, odniesień do świata dzisiejszego (albo tego sprzed 25 lat), i zaryzykuję to słowo - głębi.
Serial jest dla mnie na razie produkcją fantasy do obejrzenia i zapomnienia, opowiadania - bardzo dobrą fantasy do przypominania sobie od czasu do czasu.
 
__________________
Bajarz - Warhammerophil.
Phil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem