Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-02-2020, 18:33   #10
PeeWee
 
PeeWee's Avatar
 
Reputacja: 1 PeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Nanatar Zobacz post
Potwierdzam zgłoszenie. Akceptuję wszystkie uwagi Mistrza Gry.

Pytanko:
Na ile Pierwsza Pomoc pokrywa się z Medycyną,
Cracing i Zabezpieczenia
Robotyka z Elektroniką, Programowaniem i Inżynierią, razem?

Czy do jedynek przy cechach mam dodać punkty(35), czy rozdysponować 35 tak, żeby wszędzie był przynajmniej 1? Bo wygląda na sporo tych punktów.

Jeśli za bardzo drążę to daj znać.
Cechy startują od 1. Do tego macie do rozdysponowania 35pkt.
Wartość jest trochę powyżej średniej, ale to ma oddać fakt, że nie jesteście pierwszymi lepszymi żółtodziobami z Bruku tylko ludźmi korporacji oddelegowanymi do rozwiązania ważnego śledztwa.

Co do rozróżnienia umiejętności to tak:
- Pierwsza pomoc - służy do zaopatrzenie ran, jakieś sztuczne oddychanie, ustabilizowanie kończyny, tego typu rzeczy. Ogólnie wszystko, co się łapie pod czynności związane z ratowaniem życia.
- Medycyna - jest szersza i pozwoli na przykład przeprowadzić operację na otwartym sercu, czy nastawić łamaną rękę, czy przeprowadzić prawidłową tracheotomia, czy rozpoznać chorobę po objawach i podać właściwe leki.

Co do crackingu i zabezpieczeń, to faktycznie tutaj troszkę namieszałem i trzeba wyrzucić z Zabezpieczeń umiejętność manipulacji kodami w Virtualu.
Zaraz to zeedytuję.
Ogólnie chodziło mi o to, że Cracking to umiejętność hakerska odnosząca się do światów wirtualnych, a Zabezpieczenia, to umiejętność dotycząca świata realnego, czyli fizycznie istniejących zamków.
Oczywiście można sobie wyobrazić sytuację, że mamy drzwi w których jest jakiś cyfrowy zamek i postać z Crakingiem otwiera go łamiąc jego kod.
W drugą stronę to raczej nie zadziała, czyli postać z Zabezpieczeniami nie pokona jakieś kodowej bramy w Virtualu.
Choć jeżeli na przykład ma wysoką elektronikę lub programowanie i wyjdzie z pomysłem takiego połączenia umiejętności, to ja jestem otwarty na takie kombinacje.
Mam nadzieję, że nie namotałem za bardzo

Robotyka - odnosi się oczywiście do robotów, czyli dość skomplikowanych maszyn. Wiedza o tym, jak one działają, jakie mają programy, jak jej naprawiać, czy projektować.
Elektronika - czyli nauka zajmująca się prądem, napięciami elektrycznymi i polami elektromagnetycznymi. Mając tę umiejętność postać naprawi toster, zrobi obejście, aby uruchomić silnik z pominięciem jakieś zepsutej części, ale także naprawi, czy zmodyfikuje karabin szynowy.
Programowanie -umiejętność pisania i obsługi różnych programów komputerowych
Inżynieria - umiejętność budowania, projektowania i naprawa różnych rzeczy. Lepiej tego wyjaśnić nie umiem Umiejętność dzięki której postać wie, jak zbudowany jest system wentylacji w jakimś budynku, czy wie też jak przy pomocy kilku przewodów, prochu i zegarka zrobić bombę, czy jak naprawić hamulce w samochodzie.

Mam nadzieję, że te wyjaśnienie rozwiały wątpliwości.
Jak nie to drążcie temat, bo jak wspomniałem mechanika jest sklecona naprędce i na pewno ma jakieś luki, czy nieścisłości.

Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
Kierowniku co daje szkolenie wojskowe?
Postać z takim szkoleniem zna zasady i sposoby walki, ma praktyczne doświadczenie w strzelaniu zdobyte, czy to na poligonie, czy strzelnicy, zna struktury wojskowe, oddziały i zna pewnie jakiś wojskowych, którzy to szkolenie przeprowadzali.
Gdyby to był pełno prawny system, to pewnie można by to ubrać w jakieś cyferki. W naszym przypadku będą to jakieś modyfikatory do testów, fabularne przewagi itp rzeczy.

I na koniec info, że otrzymałem drugie zgłoszenie.
Do Nanatara technika/naukowca
dołącza Mi Raaz jako rigger z dużym zapleczem militarnym, że tak powiem

EDIT:
I mam trzecie zgłoszenie.
Mike jako weteran CTAC
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!

Ostatnio edytowane przez PeeWee : 11-02-2020 o 23:01.
PeeWee jest offline