Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2020, 09:51   #1
Obca
 
Obca's Avatar
 
Reputacja: 1 Obca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputację
[Zew Cthulhu] Opuszczony Eon

[“Żyjemy na spokojnej wyspie ignorancji pośród

czarnych mórz nieświadomości i wcale nie jest

powiedziane, że w swej podróży zawędrujemy

daleko.“

H.P. Lovecraft - Zew Cthulhu


Swego czasu zabrałam się za naukę systemu “Zew Cthulhu”. Plan był prosty znaleźć MG i pod jego pieczą się pouczyć zasad mechaniki ectct...no nie wyszło. Trzeba było zmienić taktykę. Toteż po uzbrojeniu w cześć gotowców zamierzam przeprowadzić sesję szkoleniową. Uczciwie zaznaczam, że sesja będzie najbardziej szkoleniowa dla mnie niż dla graczy.

Scenariusz który wybrałam to “Opuszczony Eon” autorstwa Adama Główa, Macieja Sola i Michała Śnieżko

Przygoda rozgrywa się w 1920 roku w mieście Santa Cruz na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Scenariusz został przewidziany dla czterech graczy.
“Opuszczony Eon” Opowiada tragiczną historię rodziny milionera - Richarda Gattisa, który zaginął podczas rejsu jachtem. Badacze stopniowo poznają tajemnicę stojącą za jego fortuną, co doprowadza ich od odkrycia Kościołu Niepowodzeń - kultu, który założyli franciszkanie po zetknięciu się z Mitologią Cthulhu.

Chętni będą musieli zadowolić się wcieleniem w czworo postaci:

Jack Nathan Gattis - 24 lata, dyletant. Syn Richarda Gattisa. Effcia
Samuel Gattis - 57 lat, bibliotekarz na Uniwersytecie Kalifornii w Santa Cruz. Brat Richarda Gattisa. Marrt
Jane Price- 28 lat, dziennikarka.
Daniel Coleman - 30 lat, marynarz. Znajomy Jacka Gattisa. - Cattus


Oprócz marynarza jestem nie widzę problemu by dla wygody graczy zmieniać płeć badaczy. Z tego co widzę nie ma znaczenia czy zamiast brata mamy siostrę, zamiast syna córkę czy dziennikarza zamiast dziennikarki. To już do dogadania z chętnymi.

Co do mechaniki.
Edycja 7.
Karty postaci mam gotowe wystarczy że je przerobie na edycje 7

Ale: Można też zrobić samemu jeśli ma się podręcznik, użyć systemu rozpisanego przez Aiko tutaj. wystarczy zgłosić.

Zaczynamy jak zgłoszą mi się przynajmniej 3 osoby.

Nie ma minimalnej ilości tekstu w postach. Doca nie chce używać bo ma to do siebie że tworzy w nim się molochy tekstu których nikt nie chce czytać. Jeśli jednak ktoś chce we własnym zakresie podialogować z inną postacią to proszę bardzo.

Częstotliwość odpisów. … Fajnie by było gdyby kolejka nie trwała dłużej niż tydzień, choć wiadomo życie czasem dopada. Jak już będzie komplet to się tą kwestie jeszcze przedyskutuje.

To chyba wszystkie kwestie które chciałam poruszyć.
W razie co proszę zostawiać pytania.

Pozdrawiam Obca
 

Ostatnio edytowane przez Obca : 22-02-2020 o 10:56. Powód: rozjechało mi się formatowanie
Obca jest offline