Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-08-2007, 16:39   #1
Foliescu
 
Reputacja: 1 Foliescu wkrótce będzie znanyFoliescu wkrótce będzie znanyFoliescu wkrótce będzie znanyFoliescu wkrótce będzie znanyFoliescu wkrótce będzie znanyFoliescu wkrótce będzie znanyFoliescu wkrótce będzie znanyFoliescu wkrótce będzie znanyFoliescu wkrótce będzie znanyFoliescu wkrótce będzie znanyFoliescu wkrótce będzie znany
[autorski] Czternaste Pokolenie

Starszy siedział przy ognisku wsłuchując się w cichy szmer krążącego w podziemiu powietrza. W końcu przemówił do zgromadzonych wokół ognia Młodych..

„Kiedyś było inaczej.. kiedyś było lepiej.. nim ogień spłynął z Nieba.. (cokolwiek miałoby owo Niebo znaczyć).. nim nasi przodkowie skryli się w Podziemiu przed karą Bogów… wtedy było lepiej… znano wiele rodzajów pożywienia.. znano wiele zwierząt, wiele roślin”

Zamilkł na chwilę..

„Ale nadejdzie czas, kiedy Bogowie cofną karę.. i wtedy nasz lud opuści Podziemie i zdobędzie Zewnętrze! I może dokonacie tego Wy! Czternaste pokolenie!”

Kilku młodszych wojowników westchnęło z ulgą- Stary nie pieprzył dziś zbyt długo i można było zająć się czymś ważniejszym niż dociekanie co złego zrobili ich przodkowie skazując na swój ród klątwę. Był wszak tyle ważnych spraw- roje muchołazów pojawiły się w Górnych Jaskiniach, Daleka Wnęka została spustoszona przez hordę Bezrozumnych…





Hej. Witam. Chciałbym zaprosić kilka osób do zabawy w klimatach quasifantasy… W podziemnym świecie gdzie żyją dzielni, powiedzmy sobie.. ludzie.. wysocy nierzadko na cztery nawet stopy, obdarzeni słabym wzrokiem i dobrym słuchem.. Słowem- słabi fizycznie a silni duchem.

Jaki poziom technologiczny- cóż, najpopularniejsza bronią jest włócznia z ostrzem z lekkiego metalu ( wyrwanego zapewne z jakiegoś zniszczonego artefaktu)… ubiorem- przepaska na biodra i ponczo z grubej tkaniny wyplatanej na miejscu. Oczywiście istnieje całkiem sporo artefaktów- żyje także kilka osób które są w stanie je konserwować.. czy kontrolować- ale to już zakrawa prawie na magię…

Reasumując .. ideałem byłoby około pięciu graczy- choć i nawet ośmiu bym na początek przyjął- spodziewam się bowiem sporej śmiertelności- statystyki- nie chcę tego starcza mi dobre opisy.. dobra historia. Jakie profesje? Kilka mogę zasugerować- jeśli ktoś ma pomysł na własną.. proszę do mnie na PW (karty również)

Wojownik/myśliwy.. wiadomo- poluje, chroni.. ma przepaskę.. włócznię .. może nóż? Ten kto przyśle najlepsza kartę zostanie synem wodza- może jakieś dodatkowe cudo dam mu?

Rolnik- opaska na biodra i motyka w garści. Cóż cię skłoniło człecze aby porzucić zagon rodzinny?

Uczeń kapłana Rabajdoka- potrafi leczyć.. opiekować się ołtarzem swego Boga i odprawiać modły.. jak to uczeń kapłana.. ale może liczyć na jakiś ciekawy przedmiot…

Cóż jeszcze.. przyjmę jeszcze złodziejaszków, zaśpiewajłów i innych .. może nawet jakiegos znawcę magiy?



Co jeszcze… chciałbym żebyście pisali jednego posta na dwa .. trzy dni.. ale cięższego niż dwa wersy

Pozdr
 
Foliescu jest offline