Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-03-2020, 15:41   #7
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Gramy w Night City według zasad CP2020 - chociaż nie w 100% retro: do swojej wizji CP przemyciłem nieco obecnych technologii, choćby nowoczesne smartfony, szybki bezprzewodowy net i chmurę, dużo pojemniejsze karty pamięci w cybernetyce, etc. Rozwinę temat jak przyjdzie czas na konkrety.

Gramy na mapie Night City z NC Sourcebooka, niemniej w mojej wizji tej metropolii jest ona dużo, dużo większa: dzielnice są znacznie obszerniejsze i chociaż znajdują się w nich wszystkie lokacje z suplementu, wtłoczyłem pomiędzy nie dużo więcej sklepów, biur, salonów piękności, lombardów, czynszówek.

Karta zgodnie z zasadami z podstawki, ale bez szczegółowego wchodzenia w życiorys. Chciałbym, aby chętni wykreowali postacie osiedlowych łobuzów, gości szpanujących na dzielni Streetmasterami i Studami, robiących deale życia w postaci handlu kradzionymi mikrofalówkami, nie stroniących od lekkich używek i klubów disco, ale mających dość rozsądku i instynktu samozachowawczego, by stronić od cybergangów i unikać zabijania z zimną krwią. Z tych też powodów prosiłbym o unikanie ról byłych żołnierzy Yakuzy czy innych pomysłów wykraczających poza wizję lokalsów z Northside.

Mechanika będzie w grze wszechobecna (w zdroworozsądkowych granicach).

PeeWee, pomysł na fiksera Sebę mogę zaklepać od ręki. Może to Amerykanin polskiego pochodzenia?
 
Ketharian jest teraz online