Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-05-2020, 19:34   #11
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Stalowy Zobacz post
Dzięki za ten Archive, już ściągnąłem na kompa.
Wezmę przerzucę wszystko co było na stronie tutaj do tematu. Z tym można coś dłubać.

Jak już pisałem o Świecie Mroku de facto mam tylko zielone pojęcie i nic więcej, więc nie mam ambicji tworzyć nie wiadomo czego.
Mając jednak główny człon settingu, mogę teraz coś wrzucić dodatkowego co mieliśmy na sesji a trzyma się kupy - na przykład regalia władzy w domenie i takie tam.
Pamiętaj jednak Bril, że myśmy w ogóle nie używali mechaniki, a wszystko co się z Trylogii Żula pojawiło to były bardzo... hmm... dowolne rzeczy i pomysły.
Dodawać wszystko jak leci wcale nie jest dobrym pomysłem.
Z tego co pamiętam to mechanicznie za bardzo nie wykraczaliśmy poza wytyczne wskazane w podręczniku do Żula Zaciemnienie. Turlania kości nie było, ale duch systemu starałem się zachować. Jeżeli potrzebowałem jakichś mocy to opierałem je na tych podręcznikowych (lub to były po prostu one, ale inaczej opisane).

Tło fabularne raczej opierałem na faktach i autentycznych postaciach, które przyszło mi poznać w ramach doświadczenia życiowego. Stąd Wino Pałer ciągnęły grę w stronę fantazji (bardziej niż podręcznik Żula), a tło fabularne w kierunku rzeczywistości (odmiennie niż tło fabularne opisane w podręczniku Żula). Bez problemu mógłbym wskazać co było rzeczywiste, a dla przykładu: pustostan z pierwszej części, zawody w ściganiu się na rowerze będąc pod wpływem alkoholu w drugiej części, czy bogaty pedofil mieszkający jawnie z nastolatką z trzeciej części. Miejsca opisane w "Wasz Przewodnik Dzielnicy" to prawdziwe miejsca (ewentualnie lekko "ulepszone"), choć nie wszystkie były przez graczy odwiedzone.

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Na serio dobra uniwersalna mechanika gdzie można by bez problemu wyrazić umiejki i wszystkie te szalone rzeczy które robiliśmy w sesjach przy czym nie musimy rzucać wiadrami kości tak jak w przypadku klasycznego wampira z czego ciągnął Żul Zaciemnienie.

Dobra nie będę już więcej męczył gitary pomysłami na razie jakby coś daj znać śledzę temat.
Też nie znam Świata Mroku. Oprócz Scion (ale to nie Świat Mroku, po prostu ta sama firma), no i Księgę Szaleństwa (ale to dodatek i z mechaniki niewiele co da się zrozumieć bez źródła). Żul mógłby być dodatkiem do Scion, ale wtedy pewnie nikt nie poprowadziłby tu takiej sesji, bo każdy kto chciał Sciona to znikał z forum.

Ogólną mechaniką jest też GURPS. Nigdy nie grałem, ale fajne podręczniki - przeczytałem w całości.

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Do dzisiaj pamiętam jak czytając pierwszą sesje z trylogii "Wesołych Świąt" na początku śmiałem się z absurdalnego humoru i wydawało mi się że to taki śmiechowy system a pod koniec autentycznie łezka mi się w oku zakręciła nad losem biednego Vela i jego historia nabrała barw dramatu psychologicznego.
Dzięki.
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem