Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-05-2020, 15:07   #812
Stalowy
 
Stalowy's Avatar
 
Reputacja: 1 Stalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputację
Do walki przy jaskini nie doszło. Galeb w sumie cieszył się z tego nie omieszkał jednak zaczepić Detlefa w trakcie marszu. Położył mu wtedy dłoń na ramieniu i rzekł.

- Dziękuję ci że ze mną wyruszyłeś, przyjacielu. Od czasów wydarzeń w Karak Azul bardzo często przemawia przeze mnie gniew, a ty już nie raz powstrzymywałeś mnie przed pochopnymi działaniami. Chcę żebyś wiedział... że jestem ci za to naprawdę wdzięczny.

Runiarz zdawał sobie sprawę, że Detlef i parę innych osób uratowało już nie raz Galeba przed dość smutnym końcem lub władowaniem się w tarapaty z których nie miałby jak wyjść. Obecnie tkwili w szambie, ale byli w nim razem i wspierając się wzajemnie mogli się z niego wygrzebać.

***

Widząc całą sytuację Galeb zazgrzytał zębami. Odetchnął i opanował się. Na słowa Detlefa kiwnął głową.

- Tak. Im szybciej spowodujemy że grobi i umgi się rozpierzchną tym lepiej. Demon nie urośnie tak w siłę - łatwiej go będzie pokonać. Cholerni ludzie... chciwość tak ich zaślepiła że są gotowi paktować z mrocznymi mocami.

Jednak niepokojące było to że jednak czarodziej z demonem zdołali gdzieś zniknąć z oczu krasnoludów. Plan Detlefa był w porządku, chociaż Runiarz wolałby od razu zająć się demonem. Z drugiej strony Graniczni uderzający na nich z flanki (bo na pewno nie zostawią swojego jedynego przewodnika na górskim szlaku) to paskudna perspektywa.

-Niech Grungni spojrzy na nas łaskawie, Grimnir da siłę byśmy pokonali naszych wrogów, a Valaya otoczy nas opieką byśmy wyszli z tego wszystkiego cało. - rzekł po prostu dłonią wykonując na swojej piersi runy Bogów Przodków.
 
Stalowy jest offline