Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-05-2020, 23:05   #52
archiwumX
 
Reputacja: 1 archiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Lord_Kolt Zobacz post
Ja bym określił powergaming jako tendencję do właśnie takiego dłubania w zasadach gry, szukania luk, pętli, przewijarek, etc. i ogólnie podejścia dość dosłownego. „Jak jest zapisane, że Pięść Klimatycznej Śmierci dodaje +5 to dodaje +5 ZAWSZE!” Coś takiego.
Gdzie zauważasz zjawiska tego typu, że jesteś skłonny używać pojęć z gier karcianych? Bo z tego co zauważyłem co innego... wielu jara się czymś podobnego do:
Cytat:
Mnich + Kapłan = BAB +17(4 ataki, nie liczac flurry of blows) i 9 pozomem czarów Divine.
Mag + Kapłan = BAB +11(3 ataki), poziomami czarów arcane i divine 9/9.
Mag + wojownik = BAB +16(4 ataki), czarującyc w zbrojach(bez kłopotów z czarowaniem), i majacych 9 poziom czarów arcane.
Psion + Mag = BAB+9(dwa ataki) mający czary i moce 9/7, lub na odwrót.
Mag + Druid = BAB +12(3 ataki) czarującymi normalnie w zbrojach (druidzkich), z czarami 9 arcane i 9 divine
Łotr + Mag = BAB +11(3 ataki) 8 poziomowe czary Arcane (divine można ze zwojów czytać), Ukradkowy +7d6
Wojownik + Łotr = BAB +17(4 ataki), Ukradkowy (za każdym atakiem praktycznie, dzięki fincie) +9d6
Mnich - Mag = BAB +11(3 ataki), 9 poziomowe czary Arcane.
Jak dla mnie to zwyczajne maksowanie.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem