Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-06-2020, 09:42   #3
Koime
 
Koime's Avatar
 
Reputacja: 1 Koime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Bardiel Zobacz post
Jak napiszę coś głupiego, albo zadam głupie pytanie to proszę o wybaczenie - jestem dość zmęczony, ale temat mnie tak zainteresował, że zacząłem się wczytywać.
W żadnej mierze. Twoje uwagi są bardzo na miejscu

Cytat:
Napisał Bardiel Zobacz post
Przydałoby się większe wyjaśnienie z tymi umiejętnościami - na zasadzie jak mam rozumieć 1 punkt, jak 3, a jak 5. Czy 1 oznacza, że postać jest lebiegą w tej dziedzinie?
Jeśli tak, to obawiam się że postaci będą wyjątkowo niekompetentne. Biorąc pod uwagę ile jest umiejętności, a ile można jeszcze tak naprawdę dodać (ot, choćby heraldyka i wiele innych), 15 punktów wydaje się małą ilością.
W rzeczy samej - brak punktu umiejętności oznacza, że postać nigdy nie miała z tą czynnością nic wspólnego i musi polegać jedynie na sile, inteligencji, lub charyzmie. Wartość 3 to przeciętniak. 5-6 oznacza całkiem dobrą znajomość w tej cesze (daje dodatkową premię 5-6 do testu). Umiejętności na poziomie 8-10 oznaczają już mistrzostwo.

Masz rację, że 15 punktów to rzeczywiście za mało. Nie chciałem jednak by postacie zaczynały grę jako wszechstronnie utalentowane. Wydaje mi się, że można byłoby to naprawić premiami wynikającymi z pochodzenia postaci. Jutro postaram się dodać jakieś bonusy regionalne

Dodatkowo postać odpowiedniej rangi będzie miała możliwość nająć porucznika/zastępcę, którego umiejętności będą mogły być wykorzystane w trakcie testów.

Cytat:
Napisał Bardiel Zobacz post
Nie chcę być czepialski czy coś, ale mnie ranga "Generał" w kontekście takich quasi-średniowiecznych wojsk zawsze wytrąca z klimatu, bo bardziej kojarzy mi się z późniejszymi armiami, wyposażonymi już w broń palną. Nie wiem, może tylko ja tak mam, ale osobiście do takich armii pasuje mi bardziej na przykład taki konetabl. Aaaale to w gruncie rzeczy kwestia preferencji.
Dzięki za tą uwagę i postaram się wymyślić unikalne nazwy rang Na wczesnym etapie gry na szczęście nie będzie to miało znaczenia ^^
 

Ostatnio edytowane przez Koime : 05-06-2020 o 09:46.
Koime jest offline