Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-06-2020, 19:17   #5
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Koime Zobacz post
Masz rację, że 15 punktów to rzeczywiście za mało. Nie chciałem jednak by postacie zaczynały grę jako wszechstronnie utalentowane. Wydaje mi się, że można byłoby to naprawić premiami wynikającymi z pochodzenia postaci. Jutro postaram się dodać jakieś bonusy regionalne
I to jest chwalebne, sam uwielbiam ścieżkę "od zera do bohatera" i daje mi to najwięcej satysfakcji. Ale musimy brać pod uwagę, że w przypadku tej sesji ktoś dał naszej postaci do dyspozycji 50 ludzi. W przypadku, gdy mamy jakiegoś szlachetkę lub szlacheckiego bękarta - możliwe, że koneksje rodzinne to sprawiły, nawet jeśli postać nie jest szczególnie zdolna. Ale jeśli jesteśmy "self-made man" i pochodzenie nam nie pomogło to znaczy, że musieliśmy się czymś wykazać. W innym wypadku nasuwa się pytanie dlaczego dowodzimy my, a nie nasz porucznik?



Cytat:
Napisał Koime Zobacz post
Dzięki za tą uwagę i postaram się wymyślić unikalne nazwy rang Na wczesnym etapie gry na szczęście nie będzie to miało znaczenia ^^
Służę. Jak lubisz inspiracje historyczne to mogę jeszcze poszperać za różnymi takimi.
Na pewno wiem, że kapitan jest dość starą rangą jeśli chodzi o kompanie piechoty - wiadomo, że zależy od regionu i momentu historycznego, ale klimatycznie pasuje.
Sierżantami często nazywano szeregowych żołnierzy (od "służyć", serwienci).
Poza tym można użyć starych, dobrych dziesiętników, setników i tysięczników.

Ale to rzucam takie luźne pomysły. W weekend na pewno z chęcią wczytam się w szczegóły i technikalia.
 
Bardiel jest offline