Wątek: GURPS Sonda
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2020, 08:48   #7
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Kaworu Zobacz post
Hm... może coś fantasy? Np: postaci przeniesione z naszego świata do settingu fantasy, muszą się nauczyć jak on działa, jego magii itp, i znaleźć drogę do domu albo osiąść w obcej krainie?

I tak, znam GURPS, pograłbym :3
Dobry pomysł. Mam nawet przygotowany setting low-magic fantasy (Świat Snów to coś, gdzie można wejść; "Róg Obfitości" to coś prawdziwego, ale uzyskanie czegoś z niego ma dużą cenę; istnieją ludzie (podzielone na 8 ras) i elfy, ale inne rasy, no cóż, ktokolwiek widział ktokolwiek wie; resztę zostawię jako niespodzianki dla odkrycia).
Cytat:
Napisał Phil Zobacz post
Mam chyba jeszcze podręcznik gdzieś schowany, więc pewnie mógłbym stworzyć postać. Tylko skąd ja czas wezmę na sesję kolejną?
Z tego co pamiętam, to nawet podstawowe zalecane 100 punktów na początek dawało całkiem mocne postacie.
Planuję, żeby to byli przypadkowi ludzie np sąsiedzi z jednego budynku.
Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Znam GRUPS ale tylko na zasadzie że o tym słyszałem wiem że częściowo na tym oparli Fallouta w początkowych fazach i nie umiałbym stworzyć postaci ale chętnie się nauczę a u ciebie zagram w ciemno a teraz idę i spróbuje odpisać w raporcie Nawiedzenia bo jestem ostatni a napracowałeś się nad raportem i należy ci się feedback.
Spoko, raczej nie będzie problemu.
Cytat:
Napisał Arthur Fleck Zobacz post
Zaznaczyłem trzecią opcję, ale mechanika to dla mnie drugorzędna sprawa, wszystko zależy od settingu i pomysłu na sesję
Coś tak jak wyżej, chyba że masz jakąś propozycję?
Cytat:
Napisał Dhratlach Zobacz post
Oświadczenie: GURPS jako system - trochę się orientuję, ale bardziej szeregowy rekrut, niż chociażby sierżant.

Pytanie ważne: Która edycja?

Pytania pomocnicze: Gdoc? Długość postów? Forma sesji? Pełna mechanika/Storytell wspomagany mechaniką?

Realia: Niemal prawie wszystko, byle nie supermoce. Jeśli świat będzie trochę brudny ('realistyczny'), ale nie za brudny, to tym lepiej. Kolorowanki nie za bardzo dla mnie. Może skrawek w porywie czy coś, ale lepiej mniej.

Rozwinięcie: Propozycja Kaworu brzmi całkiem ciekawie.

P.S. Miło wspominam Monetą i Śrutem.
Edycja 4. Mam kilka podręczników. Bez gdoc. Długość jest obojętna... wydaję się, że i tak będzie średnia, ale z zachętą do jednolinijkowych dialogów (choć i tak przyzwyczajeni do większych wiadomości pewnie będziecie pisać większe wypowiedzi nawet przy dialogach).

Tym razem chciałbym zaryzykować ze światotworzeniem przez graczy w obszarach wymienionych w rekrutacji/komentarzach. Zobaczymy jak to wyjdzie, bo ogólnie prowadzę tradycyjnie. To może wydłużyć wasze wiadomości i też zmniejszyć częstotliwość odpisów. Technikalia - to wszystko do dogadania.

Im więcej mechaniki tym fajniej, ale to jeszcze do dogadania. Mechanika walki w tym systemie to nie jest moja mocna strona.

Tak, bez supermocy - to i ja mam podobne zdanie. Setting opisany wyżej pewnie pasuje do tego co napisałem. W okolicy, w której planuję rozpoczęcie przygody będzie jedno bardzo brudne miejsce, ale wystarczy tam nie iść. Będzie to trochę "sandbox", ale z pewnymi ograniczeniami (główny: postaciom zależy na powrocie do domu, a jeżeli z biegiem czasu zmienią zdanie to w finale wybiorą czy kończymy z nimi w świecie fantasy, czy wracają do domu).

Dzięki. Nawet nawiązałem kontakt z dwoma z graczy z MiŚ, ale raczej tamtego nie wskrzesimy. Wyciągnąłem nauki z tamtego.
 
Anonim jest offline