Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2020, 11:41   #6
psionik
 
psionik's Avatar
 
Reputacja: 1 psionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputację
Wracając do drawbacks, Ryder, czy będziesz za każdym razem odgrywał karę -1 do AC jeśli stoisz koło towarzyszy, bo jesteś samotnikiem?
Dla mnie to głupota.

Odnośnie cech, to podręcznik gracza do D&D 3.5 zawiera instrukcje jak odgrywać postacie z niską cechą (np. wysoki int i cha, ale niski wis, albo odwrotnie), ale mało graczy odgrywa cechy. Ja jak gram postacią z niskim int, wszelkie plany i strategię wrzucam w komentarze (na forum), lub metagrowo podpowiedzieć co bardziej ogarniętym postaciom. Ale to też na oddzielną dyskusję, że rzadko widuję graczy, którzy odgrywają rasy. Dla większości jest to worek statystyk z mentalnością człowieka. Niektórzy dodają kilka stereotypowych zachowań, ale jakoś brakuje mi np. krasnoludzkiej, czy elfiej perspektywy na świat.
 
psionik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem