Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-06-2020, 13:28   #12
Stalowy
 
Stalowy's Avatar
 
Reputacja: 1 Stalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Anonim Zobacz post
Ogólną mechaniką jest też GURPS. Nigdy nie grałem, ale fajne podręczniki - przeczytałem w całości.

Dzięki.
Biorąc pod uwagę jak luźno opiera się Żul na Świecie Mroku to GURPSa można by było zastosować.

W sumie tak jak napisałeś fabuła, wydarzenia i postacie ciągnęły sesję w kierunku rzeczywistości a moce BG ciągnęły wszystko w kierunku fantastyki.

Tu nawet może nie tyle jest materiał na nową grę czy setting, ale po prostu na koncept - i tu taki GURPS lub nawet Savage Worlds mogłyby się sprawdzić.

Choć szczerze to po pół roku od kiedy założyłem temat dochodzę do wniosku że Żul nie tyle był dla nas settingiem co czymś w rodzaju

theme'u

lub koloru jak w Neuroshimie.

Bo w Żula można by było zagrać tak naprawdę na dowolnym systemie w dowolnym uniwersum. Wszak grasz ludźmi z marginesu tylko że posiadającymi nadprzyrodzone moce, które (cytując rekrutację) może są prawdziwe a może są tylko wynikiem urojeń przepitego umysłu.

Wydaje mi się jednak że, tak czy tak, to właśnie zestawienie naszej autentycznej rzeczywistości z tym fantastycznym elementami daje temu winu, najlepszy smak.
 
Stalowy jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem