Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-07-2020, 10:26   #1
Ayoze
 
Ayoze's Avatar
 
[Komentarze] Shades of Ice


Cześć, witam Was serdecznie w dedykowanej sesji do PFS. Co prawda czeka Was jeszcze tworzenie postaci, ale zakładam wątek komentarzy, żebyśmy mogli szybko się łapać w jednym miejscu, bez potrzeby wysyłania do siebie PW.

Lista obecności, czyli kto będzie grać:
  • Umbree - Huldra Týrsdottir, barbarzynka
  • Obca - Lauga z Czerwonej Doliny, wojowniczka
  • Kerm - Tirian Zhan, zaklinacz
  • psionik - Eladamri Kelendil, arkanista
Zajawka fabularna

Znany Pathfinder i historyk, Rognvald Skagni, pracuje i mieszka na dalekiej północy od ponad 20 lat. Sfera, którą się zajmuje obejmuje raporty na temat stanu politycznego w Krainach Linnorm, ale nie tylko.

W głównej siedzibie Pathfinderów w Absalom, czterech poszukiwaczy przygód będzie miało za zadanie dostarczyć skrzynię pełną cennych dokumentów na północ, do Trollheim; Skagni potrzebuje ich do swojego raportu.

Po przyjęciu zadania będziecie podróżować statkiem do wybrzeży Krainy Linnorm, a następnie w głąb lądu, aż do Trollheim, gdzie będzie czekać na was Skagni. Misja wydaje się być prosta, ale i niebezpieczna, gdyż północne ziemie pełne są wszelakich potworów czyhających na nierozważnych wędrowców a sroga pogoda dokłada swoje.

Postaci

Jesteście członkami Pathfinder Society, globalnej organizacji zrzeszającej awanturników i poszukiwaczy przygód, którzy podrożują po Golarionie - zwykle incognito - i eksplorują, angażują się w przeróżne zadania w mniej bezpiecznych stronach świata oraz odnajdują cuda starożytnych cywilizacji, by potem spisywać swoje wspomnienia do Kronik Pathfindera. Wachlarz przygód Pathfinderów jest szeroki - od badania mrocznych cywilizacji, przez intrygi polityczne, kończąc na dalekich podrożach do najbardziej egzotycznych miejsc w Golarionie.

Pathfinderzy zrzeszeni są we frakcjach, które reprezentują, ale żeby nie dokładać wam roboty i czytania materiałów, pominiemy ten wątek i po prostu będziecie bezfrakcyjną ekipą pracującą dla Organizacji.

Tworzenie bohatera

5 poziom - będzie możliwy awans do 7,
Cechy: 20 pointbuy,
HP: 100% na 1 poziomie, potem uśrednione,
Rasy: do 15 RP,
Klasy: bez summonerów, bo ich nie lubię Archetypy dostępne,
klasy i rasy 3rd Party?: dopuszczam, ale lepiej zapytajcie o to, co was interesuje,
Charaktery: bez złych postaci,
Ekwipunek: robicie zakupy za 10,500gp,
Traity: standardowo 2 (każdy z innej grupy), bez drawbacków,

Założenia
  • Gramy na forum, bez doca,
  • Odpisy: 3 dni dla graczy, 2 dla MG,
  • Posty krótkie, na długość “avatara”, górna granica otwarta, ale bez lania wody,
  • Mechanika będzie stosowana na tyle, na ile można w pbf,
  • Walki będziemy rozgrywać w komentarzach do sesji, tak, jak to robiłem w Bezsłonecznej Cytadeli i jak to robię w Reign of Winter,
  • Nieobecności zgłaszamy, wtedy postać jest na moim autopilocie,
Wzór KP

Bazę możecie stworzyć sobie w myth-weavers, będziecie mieć mniej liczenia. Potem wszystko trzeba przepisać wg tej formatki. Skopiujcie sobie wszystko, co tam jest do siebie i wypełnijcie.
__________________________________________

Ja mniej więcej wiem, kim zamierzacie grać, ale wpiszcie się z rasą i klasą w komentarze, można też dorzucić avek, jak ktoś już coś ciekawego znalazł

Myślę, że tydzień na zrobienie postaci spokojnie wystarczy, zwłaszcza, że nie wymagam pod względem fabularnym żadnych cudów Postarajcie się więc oddać KP do przyszłej soboty, a jak uda się wcześniej, to i wcześniej zaczniemy, ale bez ciśnień.

Można się już witać, pytać, co tam chcecie.
 

Ostatnio edytowane przez Ayoze : 07-07-2020 o 08:19.
Ayoze jest offline