Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-08-2020, 19:29   #7
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał kanna Zobacz post
To jest dla mnie kompletnie nowy kawałek. W skrócie - jeśli gram w coś mechanicznego, to zwykle rzuty ogarniał MG. Chodzi o to, ze mogę nie przewidzieć, że rzut jest potrzebny,

I tak np. zapach w pokoju lekarskim. Dla mnie to tylko element budowania nastroju, nic, co powinnam dokładniej badać.

Czyli generalnie krótsze posty, z deklaracjami działań?
Po pierwsze mimo, że to pbf to chciałbym wprowadzić elementy mechaniczne do sesji. Nie będzie ich zbyt wiele, bo sam nawet w grach na żywo niezbyt przejmuję się takimi rzeczami. Także bez obaw. Dla mnie mechanika, to głównie element który może wprowadzić jakieś nieprzewidziane skutki, coś zaskakującego. Nie będę tym szafował za bardzo, żeby nie było konieczności turlania na każdym kroku.
Mechanika nowego Kultu wydaje mi się jednak na tyle banalna, że może się bardzo dobrze sprawdzić w grze forumowej.

Co do konkretnych działań i prośby o testy, to często sam będę takie wykonywał informując cię, że taka a taka informacja wynika z rzutu.
To, co opisałem w postach i będę opisywał będzie bazowało zarówno na wiedzy postaci, jak i rzutach. Ty jeżeli jakiś temat wyda ci się ważny lub istotny dla fabuły możesz poprosić o wykonanie rzutu, który może przynieść pogłębienie wiedzy lub zdobycie przewagi, ale w przypadku porażki może nieść za sobą negatywne konsekwencje. Od ciebie będzie zależało, czy wystarczy ci to co jest w poście, czy chcesz zaryzykować.
Trzymając się przykładu z dziwnym zapachem w pokoju lekarzy. W przypadku porażki może się okazać, że lekarz zauważy dziwne węszenie Agnieszki i stanie się szorstki i nieprzyjemny, albo Agnieszka chcąc poznać źródło tej woni weźmie za duży wdech i zemdleje.

O takie rzeczy chodzi. A spoilerując ten dziwny zapach, to faktycznie głównie budowanie klimatu, choć ma on swoje dość specyficzne źródło.

Co do postów, to ogólnie faktycznie można powiedzieć, że wolałbym faktycznie krótsze, a częstsze posty. Jak będzie dokładnie, to już wyjdzie w trakcie gry, jak się będzie nam lepiej współpracowało.
Jestem otwarty na krytykę i sugestie. Także śmiało wal, jak coś by Ci nie grało.
 
__________________
"Shake hands, we shall never be friends, all’s over"
A. E. Housman
Pinhead jest offline