WÄ…tek: Imiona Garou.
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-08-2007, 11:51   #1
Skin_Poznań
 
Reputacja: 1 Skin_Poznań ma wyłączoną reputację
Imiona Garou.

Ostatnio zacząłem zastanawiać się nad tematem imion w Wilkołaku. Praktycznie od zawsze nie pasował mi pomysł, że charakter imion Garou był taki indiański, jak z resztą spora kilka innych części "garzużej" nomenklatury.
Wpadłem na pomysł (wiem, że nie jest odkrywczy) żeby brzmienie imion zależało bardziej od ludzkiego pochodzenia takiego delikwenta.

I tak jak szaman Wendigo, może nazywać się: Tańczący z wilkami, tak już np.
Ahroun Srebrnych kłów nazywać siÄ™ może: Pieśń prastarego dÄ™bu (zakÅ‚adam tutaj klimaty panslawistyczne :P). Przedstawiciel Miotu to np. MÅ‚ot zabijajÄ…cy Jormunganda czy taki Glasswalker o dźwiÄ™cznym imieniu Ceglany pysk bÄ…dź Gnatożuj – Bila (taka bilardowa).
Chciałbym wiedzieć jak pozostała część graczy/mg praktykujących Wilka zapatruje się na same imiona i sposób ich tworzenia? Czy uważacie, że typowo indiańskie z brzmienia imiona są dobre, czy też sądzicie, że zupełnie nie ma szans, aby taka forma przyjęła się poza USA ?


Wartość merytoryczną posta obniżała jego forma i brak respektowania zasad interpunkcji.
Poprawione, ale sugeruję zwrócić na to uwagę.
- Mira -
 
__________________
Szukasz świata w którym rzeki w środku miasta mają 1600m szerokości, a ujściu 160 m?Szukasz świata gdzie występują 3 równonoce? Witamy w Starym Świecie :D

In GRIND We CRUST !

Ostatnio edytowane przez Mira : 19-08-2007 o 12:16.
Skin_PoznaÅ„ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem