Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-08-2020, 02:32   #18
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
Nie wyznaczam jakiś ostatecznych granic czasowych i już tłumaczę dlaczego.
Po pierwsze nie chce was ograniczać i narzucać jakiś sztywnych ram czasowych i celów do odhaczenia w poszczególnych kolejkach. Macie dużą swobodę i od was zależy, jak z tego skorzystacie.
Po drugie liczę na was zdrowy rozsądek. Wiadomo, że trudno planować zbudowanie fosy, skoro nie macie jeszcze nawet miejsca pod siedzibę, trudno mówić o ewangelizowaniu Prusów skoro jeszcze żadnego nie spotkaliście. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie plany zarysować, ale wiadomo, że kolejne wydarzenia mogą zmieniać wasze priorytety i zamysły.
Po trzecie to pierwsza kolejka, więc trudno w tym momencie mówić o jakimś schemacie kolejek.
Zamierzam zbierać wasze deklaracje, analizować je pod kątem posiadanych materiałów, ludzi, cech poszczególnych bohaterów, logiczności planu itd i konfrontować to z moimi planami i npc-ami.
Tak to wygląda na papierze. Jak to będzie wyglądało w praniu, to się niedlugo okaże.
Na pewno nie będzie to tak, że każda kolejna kolejka to będzie jakiś wielki przeskok w czasie. Będą sceny bardziej taktyczne i po ich zaplanowaniu przeskoczymy o kilka tygodni, czy nawet miesięcy w przyszłość, ale będą też takie gdzie będą zaprezentowane jakieś drobne wydarzenia na które trzeba będzie reagować na poziomie postaci, krótkich deklaracji i szybkich czynów. Wtedy takie kolejki będą obejmowały czas do jakiego zwykle jesteśmy przyzwyczajeni w tracie gry forumowej.

Tę pierwszą kolejkę nazwałby taką pośrednią. To ile czasu upłynie do następnej kolejki zależeć będzie od waszych decyzji, planów i deklaracji.

Rozpisałem i mam nadzieję, że wyraziłem się jasno i w zrozumiały sposób. Jakby co jednak było nie jasne to dopytujcie.
 
__________________
"Shake hands, we shall never be friends, all’s over"
A. E. Housman
Pinhead jest offline