Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-09-2020, 17:39   #201
Molkar
 
Molkar's Avatar
 
Reputacja: 1 Molkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputacjęMolkar ma wspaniałą reputację
i cóż ponownie ja z pytaniem ;d tym razem odnośnie kapłanów w świecie WH

Mam dylemat z moimi graczami odnośnie wykupienia usługi "rzucenia czaru" przez np kapłankę w świątyni Shally i powstały dwa obozy w tej sprawie:

1) usługa taka to fabularnie modlitwa która nie musi przynieść efektu w sensie gracz płaci datek na świątynię (wysokość zależy od tego co oczekuje), kapłanka modli się do bogini o np usunięcie choroby (tu rzut czy zebrała moc aby czar się udał) i efekt udało się to dobrze, nie udało się, przykro mi ale Bogini nie jest Ci przychylna i danina przepada gracz odchodzi z niczym.

2) czysto mechanicznie gracz płaci sporą ilość złota za to aby otrzymać konkretny efekt (usługę) więc kapłanka tyle razy próbuje aż zbierze odpowiednią ilość mocy na rzucenie czaru nawet jeśli miałaby próbować i xx razy narażając się na wyrzucenie gniewu boskiego

i teraz pytanie jak to wygląda w praktyce bo czytając podręczniki nie mogę nic znaleźć w tej sprawie.
 
__________________
„Dlaczego ocaleni pozostają bezimienni – jakby ciążyła na nich klątwa – a poległych otacza się czcią? Dlaczego czepiamy się tego, co utraciliśmy, ignorując to, co udało nam się zachować?”
Steven Erikson, „Bramy Domu Umarłych”, s. 427
Molkar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem