Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-08-2007, 09:06   #8
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 1 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
- Odwołujecie się do praw gościnności mości krasnoludzie. Przypomnę ci jedno z nich zły to gospodarz, co gości swych ignoruje. No nie przerywajcie mi, może uraziłem was grubym słowem, za co przepraszam. No już więcej o tym nie mówmy. Johann jak zauważył dobrze mówiąc, iż nie znam jeszcze waszych obyczajów. – to mówiąc Giles zasiadł z powrotem za stołem poprawiając pas.
- To już po części wiem, dlaczego w tej gospodzie widzę tylko dwa rodzaje ludzi, nie dopitych i zalanych. A przecież to gospoda ludzie mieszkańcy miasta przecież przychodzą się napić, a tu legalnie nie mogą się napić. - z łobuzerskim błyskiem przymrużył oko. – No jest bimberek – dodał ciszej.
- Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi, bo strudzonym wielce po ciężkiej drodze, zapragnąłem wypić dzban wina, a tu słyszę zakaz, jaki wprowadzono. Cuzesz to za desperacja nakłoniła władcę tych terenów do takiego edyktu. Przecie działa to na jego niekorzyść chłopi zamiast rolę uprawiać piją. Toż to może w perzynę obrócić jego dziedzinę jeśli chłopi nie będą na polach robić. Ojciec mój na swych ziemiach zakazał sprzedaży i pędzenia bimbru i wódek, jak kto spragniony ma wybór piwo i wino. Musicie widzieć mości Rupercie, że wino dobre jest na troski, złe fluidy i trawienie, a nie ma lepszych nad wina z Couronne. Mus to mus. Skoro nie ma, co się lubi, pod gulasz tego soku klonowego, bom szczerze mówiąc jeszcze nie próbował. Mówcie jakaż to tragedia zmusiła waszego pana do takich dramatycznych kroków. - zwrócił się z pytaniem do karczmarza.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline