Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-09-2020, 20:39   #46
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Ok. Pojawiło się kilka tematów co do mechaniki. W zasadzie dobrze byłoby je wyjaśnić.

Podstawą wampira są kropki w kartach postaci i kostki k10. Zawsze i o wszystko rzucamy k10. Wynik poniżej 6 oznacza porażkę. 6 i więcej to sukces. To jest stałe i niezmienne.

Pula rzutów zazwyczaj wynika z kropek w karcie.

W sesji już były rzuty o inteligencję + okultyzm, które poszły różnie.

Był też rzut o siłę + siłę, który nie poszedł. V5 pozwala na rzuty z podwójnej cechy zamiast cecha+zdolność. To nie musi być ta sama cecha jak w powyższym przykładzie. Załóżmy sytuacja w której trzeba coś długo trzymać nad głową mogłaby być przyczyną testu siła+wytrzymałość.

O powodzenie akcji rzucamy przeciw ST (stopniowi trudności). To jest główna zmiana w stosunku do poprzednich edycji. Wcześniej ST 7 oznaczało, że rzucało się swoją pulą kości, a tylko kostki na których było 7 i więcej były sukcesami. W 5 edycji ST7 oznacza niemal boski wysiłek, ponieważ na swojej puli kości trzeba zebrać SIEDEM sukcesów. Zazwyczaj rzucamy ST 2-4. To takie normalne zdarzenia.

I teraz przykład testu dla lady Cath:

Ma wadę klanową która zobowiązuje ją do picia z jedynie wybranej grupy społecznej. Akurat tutaj są to „bogaci ludzie”.

To moment w którym to gracz przekonuje mnie jak chce podejść do tematu rozpoznania „bogacza” w naszym bufecie.

Jakie umiejętności mogą się przydać?

Finanse - jak inaczej ocenić bogacza?
Etykieta - zazwyczaj bogaci są lepiej urodzeni, inaczej się zachowują.
Może Akademics, Streetwise, science? Jeśli przekonasz mnie do sposobu myślenia, który będzie to motywować, to ja się zgadzam.

Do skilla trzeba dołożyć cechę związaną z podejściem. Resolve wydaje się najrozsądniejsze, bo wiąże się z obserwacją. Ale może chcesz zamiast patrzeć na innych spokojnie to przemyśleć i pokminić intelektem?

Gdy ustalamy pulę ja ustalam stopień trudności, wykonujemy rzut (korzystam z kostnica.eu). I wiem czy się udało, czy nie. Czasem Wam powiem czy się udało, a innym razem pozwolę żyć w nieświadomości.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline