Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-10-2020, 19:29   #140
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Zedytowałem posta o najnowsze wyniki.

Tymczasem o mechanice słów kilka.

Będziemy się posługiwać przykładem z posta.
Rzut na Charismę + Investigation.
Suma kości u postaci Ombrose to 5.

Ma 1 poziom głodu, więc w elektronicznej kostnicy uznaję że pierwszy wynik to kość głodu, a reszta zwykłe.

Przy stole kości mają różne kolory, żeby szło odróżnić.

Pada 7 na kości głodu, 3, 10, 1 i 2 na zwykłych kociach.

Stopień trudności 4 oznacza, że potrzeba nam 4 sukcesów. Sukcesem jest każda kość z wynikiem 6 i więcej.

A więc sukcesem jest 7 i 10.

Ombrose decyduje się spalić siłę woli i przerzucić do 3 kości. Nie może przerzucić 7, która jest sukcesem na kości głodu.

Przerzuca zatem 1, 2 i 3. Ma już dwa sukcesy, potrzebuje jeszcze 2. Na trzech kościach ma na to szansę około 50%. Nie dziwię się, że zaryzykował.

Padają 6, 6 oraz 10
Trzy sukcesy.

Końcowy wynik zatem to: 7 na kości głodu, 10, 10, 6, 6.
Dwie dziesiątki w tym systemie to krytyk i liczy się za 4 sukcesy.
Ale uwaga: tylko dwie dziesiątki.

Jedna 10 to po prostu sukces. Dwie 10, to 4 sukcesy. Trzy 10 to 5 sukcesów.

Aktualny wynik daje mu 7 sukcesów.
Stopień trudności 4, a więc test zaliczony.
Ponieważ jest duży zapas, to dołożyłem ciut więcej informacji.

Gdyby po przerzucie Ombrose brakłoby jeszcze jednego sukcesu, to mógłbym zaproponować (albo gracz mógłby zaproponować) zwycięstwo z pewnym kosztem. Zazwyczaj wiąże się to z krzywdą wampira (z tego co pamiętam 2 poziomy powierzchownych obrażeń) i zależy od inwencji gracza. Oznacza to nadludzki wysiłek, żeby osiągnąć sukces. Coś w stylu: to ja będę szarpać tę klamkę aż ona puści, albo ja złamię rękę... i dzieją się oba na raz.

Wszystko jasne?
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline