Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2007, 11:07   #2
Tahu-tahu
 
Reputacja: 1 Tahu-tahu ma z czego być dumnyTahu-tahu ma z czego być dumnyTahu-tahu ma z czego być dumnyTahu-tahu ma z czego być dumnyTahu-tahu ma z czego być dumnyTahu-tahu ma z czego być dumnyTahu-tahu ma z czego być dumnyTahu-tahu ma z czego być dumnyTahu-tahu ma z czego być dumnyTahu-tahu ma z czego być dumnyTahu-tahu ma z czego być dumny
Najpierw odpowiedź na główne pytanie z Twojego posta - bardzo często tworzę postać (albo nawet element przygody) zainspirowana znalezionym gdzieś obrazkiem. W wolnych chwilach przeglądam grafiki - i zdarza się, że niektóre z nich przywodzą mi na myśl świetne pomysły.

Teraz drugi aspekt sprawy... cóż - jest to, szczerze mówiąc, dla mnie temat dość śliski.
Ja sama biorę obrazki do swoich sesji najczęściej z internetu po prostu - może się to jednak okazać wątpliwe moralnie.

Kwestia ta zależy od tego, czy autor grafiki zastrzega sobie prawa do niej, zależy od portalu w jakim to umieszcza, wreszcie od samego autora.
Są z pewnością ludzie, którzy właśnie po to zamieszczają swoje prace, żeby się nimi chwalić... są też z pewnością tacy, którzy użycie swojej pracy jako ilustracji swojej sesji potraktowaliby jako kradzież.

Wiem, że posta tego nie czyta się przyjemnie - uważam jednak, że taka jest prawda i trzeba być jej świadomym. Jak już wspominałam - sama korzystam z obrazków innych osób do ilustracji własnych sesji, ale... gdyby autor takiej pracy zgłosił się do mnie z pretensjami, zrozumiałabym.

Aha - jeszcze jedno. Wiem, że nie używamy obrazków w celach komercyjnych. Może to ewentualnie zamykać kwestię prawną, ale moralnej nie zamyka.
 
__________________
"All that we see or seem is but a dream within a dream." E.A.Poe
Odskrzydlenie.
Tahu-tahu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem