Wątek: Sieć a CP2020
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2007, 20:43   #8
bookworm
 
Reputacja: 1 bookworm jest na bardzo dobrej drodzebookworm jest na bardzo dobrej drodzebookworm jest na bardzo dobrej drodzebookworm jest na bardzo dobrej drodzebookworm jest na bardzo dobrej drodzebookworm jest na bardzo dobrej drodzebookworm jest na bardzo dobrej drodzebookworm jest na bardzo dobrej drodzebookworm jest na bardzo dobrej drodzebookworm jest na bardzo dobrej drodzebookworm jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Ja prowadzac CP mam jedna zasade :
albo wszycy sa netrunerami ( i traktuje siec jak Matrix ) albo wcale ...
To jedno z rozwiązań, do którego doszedłem z moimi graczami. Drugie to:

Cytat:
W ostateczności stwierdziłem, że dla szybkości i jakości gry trzeba poświęcić sieć. Zrezygnowałem z netrunningu w CP2020. Brzmi to może jak herezja, ale tak zrobiłem i zabroniłem graczom wybierać postać "Netrunner". Oczywiście jako NPCe netrunnerzy się pojawiali, ale więcej nic
Sieć w CP2020 to chyba najgorszy element systemu - bez dopracowywania go, przerabiania i upraszczania jest praktycznie niegrywalny - już bardziej dynamiczna jest walka w KC. Co z tego, że w świecie gry sesja netrunnera mogła trwać kilka sekund podczas których rozbroił fortecę i wykradł informacje - w rzeczywistości przy użyciu mechaniki CP2020 trwało to pół godziny - co było bolesne dla reszty drużyny.

Ostatecznie netrunner został hakerem, a sieć stała się głównie informacją. Oczywiście staraliśmy się wprowadzać jakieś elementy świata wirtualnego ale staraliśmy się to robić w najkrótszy możliwy sposób tak więc zupełnie zrezygnowaliśmy z sieci zgodnej z wizją autorów CP2020.
 
bookworm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem