Wątek: Sieć a CP2020
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2007, 22:13   #9
nonickname
 
nonickname's Avatar
 
Reputacja: 1 nonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputację
Trochę mnie zainspirowaliście. Ja też wywalałem sieć za burtę. Ale nie po to wywalam kasę na podręcznik, żeby nie korzystać z pewnego aspektu gry. Z mechaniki mogę zrezygnować, bo nie zawsze pasuje, ale sieć jest ważnym elementem settingu Cyberpunk.
Pomysł na karciankę może wypalić. Mam trochę doświadczenia w robieniu gier planszowych. Spiszę jakieś zasady. A będę się trzymał 2 wyznaczników:
- rozgrywka ma być szybka(i czas rozgrywki i tempo)
- netrunner jest odpowiednikiem złodzieja z fantasy. Więc to powinna być karcianka o skradaniu. Akcje powinny przypominać te w grze komputerowej Decker(polecam gra jest freeware).

Jak tylko znajdę trochę czasu to wrzucę jakieś zasady. Może zrobię karciankę bez tur tylko w czasie rzeczywistym? To by było coś. Już widzę te emocje i towarzyszące im wypieki na twarzach graczy/sieciarzy.
 
__________________
Arkham Radio
nonickname jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem