Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2007, 22:50   #2
nonickname
 
nonickname's Avatar
 
Reputacja: 1 nonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputację
Powiem tak. Zaczynałem swoją przrygodę z RPG od EarthDawna. Wtedy wszyscy grali w Warhammera, a wydawnictwo MAG prowadziła przedsprzedaż EDka. No i kupiłem. To było bardzo dobre wprowadzenie do RPG. Heroic fantasy, może trochę egzotyczne, ale to zaprocentowało potem. Fajnie rzucało się krytyki(przebitki), mechanika nie była trudna. Wiele ciekawych zdolności i naprawdę fajna magia. Polecam początkującym.
Jeżeli chodzi o Warmłotka i DD. DD ma trochę zbyt za dużo cyferek jak dla mnie. To może odstraszyć. Choć mechanika sama w sobie jest wyważona, zbalansowana i łatwo ją dostosować do innych settingów. Warhammer ma trochę przyjaźniejszą dla początkujących mechanikę. Tak mi się wydaje.
A to czy ktoś woli klimaty Dark czy Heroic może być kluczową kwestią w wyborze. Choć są różne zdania na temat młotkowej mechaniki(że nie do końca do Dark pasuje). Jednak wydaje mi się, że początkującym, a może po prostu młodszym graczom przypadnie do gustu Heroic.
 
__________________
Arkham Radio
nonickname jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem