Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-08-2007, 18:31   #9
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
Ja również popieram Warhammera, być może jestem skażony (chaosem?) bo sam od niego zaczynałem. Natomiast ma on kilka zalet:
- zasady są w miarę proste, ileś tam statsów, trochę umiejek i jazda. Zadnych rzutów ochronnych na śmierć, modyfikatora za broń...
- nie ma systemu klas postaci (no dobra, ma ale da się go zignorować)
- warhammer sprawia wrażenie, że podręcznik główny wystarczy aby w pełni cieszyć się grą, w DnD nacisk "kup kolejny dodatek będzie ci lepiej" jest silniejszy
- Młotek ma klimat, owszem jest to klimat mroczny, obślizgły a chwilami straszny. Ale przynajmniej gracze nabywają zdrowych odruchów i nie zabijająć potworów dla XP

Ale... tak właściwie każdy system może być tym pierwszym, być może pierwsza przygoda w Wilkołaka nie będzie zbyt skomplikowana, ale z czasem drużyna mg/gracz dojdą czego chcą i w jaki system nie grają nagną go do swych potrzeb. Jak się uprzeć to i w Młota można grać w konwencji Heroic, a jak odrzucić mechanikę to DnD stwarza szansę na horror.

Poruszono kwestie darmowych systemów, tu trafiłem kiedyś FATE. System jest darmowy, prosty. Jedyny minus że trzeba sobie świat wymyśleć (ale to jest do zrobienia)
 
behemot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem