Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-03-2021, 23:10   #9
Arthur Fleck
 
Arthur Fleck's Avatar
 
Reputacja: 1 Arthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputację
Von Czirn bezszelestnie i znienacka zjawił się przy biesiadnym stole charakterników. W spokoju przeczekał alkoholowe jak sądził napady złości mości Kotowskiego, uśmiechnął się do niego wyrozumiale a gdy nastała w końcu cisza, zasiadł na końcu ławy i bawiąc kielichem zaczął przemowę
- Z panem Lewko, zgodzić się niestety muszę. O ile panom szlachciom stary Żyd jak może dogadza, jadło i miód pod czerwone nochale podstawia, tak o wąpierzu nikt nie pomyślał. Pan starosta na występy córuchny Ezekiela rozochocony, a boję się, że póki ja tu w jestem w gościnie, to panienka urodziwa pod kluczem będzie trzymana i do wschodu słońca nie wyściubi nosa poza swoją izbę. A Czarniawa swój szlachecki honor ma i nikomu zabawy psuć nie zamierza. Panie Bimbrowski, dobrześ pan prawił, tu trzeba panienkę Urszulę sposobem. Biorę to na siebie, chętnie się narzeczoną naszego rogatego pryncypała zaopiekuję i zatroszczę by ochoczo rozłożyła nóżki.
Von Czirn pauzę wymowną zrobił, jakby z żalem w pusty kielich spojrzał a potem przeniósł gadzi wzrok z powrotem na towarzyszy.
- Asmodeuszowi, w noc poślubną, rzecz jasna, zapomniałem dodać. Gdy ja będę urabiał Duniewiczównę, wy możecie zabawić się z ciotuchną i jej poplecznikami, uwagę jej odwracać i fortele stosować. Słyszę, że nie ma sprzeciwów. To dobrze, bardzo dobrze. Nawet po tym miodzie i węgrzynach trzeźwy osąd i rozsądek panowie wykazujecie, winszuję. Dobrze nam się będzie razem pracowało, ku chwale Księcia Piekieł.
 
Arthur Fleck jest offline