Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-03-2021, 22:43   #2
Ribaldo
Bradiaga Mamidlany
 
Ribaldo's Avatar
 
Reputacja: 1 Ribaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputację
Zarys fabuły, jak i sam koncept bardzo do mnie przemawia. Ogólnie uważam, że era neolitu, czy szeroko rozumianej prehistorii jest bardzo słabo zagospodarowana przez fantastykę, jak i rpg.
Sam kilkakrotnie prowadziłem przygody w podobnych klimatach i dlatego też mam kilka pytań.

1. BG, to Homo sapiens neanderthalensis dlatego ważnym dla mnie jest, aby ustalić jakie wyobrażenie owego gatunku mają prowadzący. Podejście i wiedza o neandertalczykach mocno zmieniała się na przestrzeni lat. Istnieje wiele sprzecznych ze sobą teorii. Jakie podejście będzie obowiązywać w tej sesji?
2. Jak liczne jest plemię którego BG są członkami?
3. Z krótkiego wstępu wynik, że w plemieniu istnieje struktura i hierarchia społeczna i to wydaje się, że dość mocno zaawansowana. Wspominacie o tym, że szanuje się starszych, że istnieje jakaś wieszczkach, którą wszyscy darzą szacunkiem i dysponuje ona rozległą wiedzą. Czy poza nią i wodzem w plemieniu istnieją inne jednostki posiadające wysoki status? Jacyś szamani, znachorzy, czy choćby wyspecjalizowani rzemieślnicy?
4. Jaka jest rola i stosunek do kobiet w plemieniu?
5. Czy istnieją rodziny, rody, czy plemię jeszcze nie wypracowało takich struktur i na przykład wszystkie kobiety są własnością najsilniejszego osobnika, który tylko dobrodusznie zezwala innym na spółkowanie ze swoimi samicami?
6. Czy istnieje jakaś magia lub system wierzeń w plemieniu?
7. Wstęp sugeruje, że plemię prowadzi stacjonarny tryb życia, zatem jak rozległy obszar jest pod kontrolą tej grupy i jak duży obszar ma zbadany i rozpoznany?
8. Jaki jest poziom wiedzy w plemieniu? To się oczywiście wiążę z pytaniem nr1, ale tylko w pewnym zakresie.
Czy plemię wyrabia jakieś narzędzia? Jaką bronią się posługuje? Czy używa ubrań?

Pytań mam wiele, ale na początek chyba tyle wystarczy.
Jestem zainteresowany sesją, ale żeby stworzyć postać muszę poznać więcej szczegółów o świecie w jakim toczyć się będzie akcja.
 
__________________
I never sleep, cause sleep is the cousin of death
Ribaldo jest offline