Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-08-2007, 22:35   #11
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Wernachien, owszem nie rozumiemy się. Ja mówię o bólu, nie o prawdziwych obrażeniach. Tłumaczę dlaczego wedle mnie lepiej jest uznać w grze, że wampiry czują ból. Natomiast kłótnia o aksjomaty czy czują ból czy nie, jest kompletnie pozbawiona sensu. Bo wampiry to istoty fikcyjne. Wedle niektórych wierzeń czują ból, innych nie. Sam system RPG znam i grałem choć dawno temu. Pamiętam czym są prawdziwe obrażenia. Tutaj próbowalem powiedzieć, że z mojego punktu widzenia śmierć obu wampirzyc w filmie naznaczona była cierpieniem, czysto fizycznym cierpieniem.

Natomiast co do systemu, to decyzja MG rządzi, chyba że trzymamy się litery podręcznika. No każdy gra jak lubi.

Aha, wracając do podręcznika. Bortasz podał Ci argumenty za tym, że czują ból. Co prawda pośrednie, ale jednoznaczne (obolałe mięśnie etc.) Więc wychodzi na to że czują, ewentualnie "Wampir" jest niespójny, co by mnie wcale nie zdziwiło. A wtedy znów decyduje MG i gracze.

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem