Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2021, 10:28   #1
Sindarin
DeDeczki i PFy
 
Reputacja: 1 Sindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputację
Miejsca Przełomu - wstęp

Cześć!

Zastanawiam się właśnie nad poprowadzeniem na forum sesji, którą prowadziłem jakiś czas temu na żywo, ale wolę zbadać grunt, zanim ruszę z rekrutacją. Tym, bardziej, że byłaby to spora odmiana od tego, w co tutaj grywam

Ale przechodząc do meritum: sesja rozgrywałaby się w czasach współczesnych (około roku 2012), w świecie dokładnie takim, jaki znamy. Przynajmniej na samym początku gry – bo jednym z kluczowych elementów rozgrywki byłoby odkrywanie, że nie do końca tak jest (celowo piszę ogólnikami, o tym za chwilę). Poza tym w programie wycieczki znajdą się także: tajne organizacje, nutka teorii spiskowych, alternatywne rzeczywistości oraz motywy straty, żałoby i dysonansu.
Mechanikę i setting biorę z systemu Broken Rooms, ale zależy mi na tym, by gracze nie znali settingu. Jest on moim zdaniem zdecydowanie ciekawszy, jeśli poznaje się go od zera w trakcie gry, zamiast dostawać wcześniej infodump. Mechanikę udostępnię wraz z rekrutacją, razem z zasadami tworzenia postaci (no chyba że ktoś będzie już teraz zainteresowany), ale generalnie nie należy do skomplikowanych.

Sama sesja miałaby też nieco nietypową strukturę – po rekrutacji odegrałbym z każdym graczem osobno krótki prolog na docu, przy okazji wyjaśniając mechanikę (można to porównać do odgrywanych czasem w Wampirze sesji przez przemianą postaci). Dopiero potem rozpoczęłaby się właściwa sesja (jednostrzał z potencjałem na dłuższą kampanię).

Co myślicie o takiej propozycji?

EDIT: Pod tym linkiem znajdziecie opis tworzenia postaci i trochę informacji o mechanice
 

Ostatnio edytowane przez Sindarin : 15-07-2021 o 17:22.
Sindarin jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem