Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2021, 17:23   #1
Quantum
 
Quantum's Avatar
 
Reputacja: 1 Quantum ma wspaniałą reputacjęQuantum ma wspaniałą reputacjęQuantum ma wspaniałą reputacjęQuantum ma wspaniałą reputacjęQuantum ma wspaniałą reputacjęQuantum ma wspaniałą reputacjęQuantum ma wspaniałą reputacjęQuantum ma wspaniałą reputacjęQuantum ma wspaniałą reputacjęQuantum ma wspaniałą reputacjęQuantum ma wspaniałą reputację
[Komentarze] Kosa Przemytnika

Witajcie, Rozbitkowie!

Rekrutację mamy za sobą, więc miło mi powitać tych nieszczęśników, którzy będą próbować poradzić sobie i przeżyć na Kosie Przemytnika Na początek kilka zasad, żeby wszystko było jasne.

Bezpieczeństwo i Higiena Sesji:
1. Piszecie w trzeciej osobie czasu przeszłego. Dialogi najlepiej zaczynać od myślnika. Tylko jeśli naprawdę wam zależy, to używajcie na nich kursywy, mi obojętne. Myśli postaci zapisujcie w cudzysłowie i kursywą.
2. Tempo sesji to 4 dni dla graczy i 2 dla MG. Jeśli ktoś będzie wiedział, że nie wyrobi się z postem, proszę, żeby dał znać tutaj lub na PW. Trzy nieusprawiedliwione nieobecności i postać żegna się z przygodą.
3. Gramy tylko na forum, ewentualne dialogi między sobą załatwiacie we własnym zakresie, gdzie tam sobie chcecie.
4. W odpisach wypadałoby pogrubić imię postaci, do której się zwracacie, ale nie jest to absolutnie konieczne. Sam jednak zamierzam to robić, by wszystko było klarowne i każdy wiedział, co robi jego bohater.
5. Posty koniecznie justowane i wcinane (Indent). Można wrzucać obrazki do posta, ale maksymalna szerokość to 520pix żeby forum się nie rozjeżdżało. Inne można linkować.
6. Nie obowiązuje zasada jednego posta na turę, ale też bez lania wody proszę. Czasami po prostu nie da się napisać ściany tekstu i tyle.
7. Co do długości postów, to bez jednolinijkowych, żeby wątek przygody wyglądał jakoś miło dla oka. Średnio na awatara styknie, górnej granicy nie wyznaczam.
8. Jeśli chodzi o światotworzenie, to można to robić w granicach rozsądku, czyli bez akcji a’la: postać poszła do lasu i upolowała niedźwiedzia.
9. Wszelkie problemy (jeśli jakieś wynikną), rozwiązujemy jak cywilizowani ludzie. Jeśli ktoś będzie psuł atmosferę, pożegna się z grą.
10. Awatary do panelu wstawię Wam sam. Ramki zrobiła Wam Alex Tyler, dzięki za pomoc!
11. Gramy z mechaniką. Ja rzucam za swoje miniony (czasami też za Was przy testach), Wy rzucacie za siebie. Muszę znaleźć jakiś online’owy kościorzucacz, bo Kostnica padła i nie wiadomo, kiedy zmartwychwstanie.
12. Tak jak pisałem w rekrucie, rzeczą potrzebną mi, abym mógł zacząć sesję jest wskazanie jednego przedmiotu, które postać ma przy sobie, budząc się na plaży. Ich na pewno na starcie nie stracicie. Pomijam tu pancerz, który mają na sobie Ci, którzy mają go wpisanego w ekwipunku. Proszę o tę informację na PW albo w komentarzach.
13. Co do błędów MG. Przy tylu różnych modyfikatorach i specjalnych zasadach klas, ras, archetypów, traitów, featów i przedmiotów nie ma szans, by się nie pomylić. Ogólnie obowiązywać będzie zasada, że to, co już wydarzyło się w sesji zostaje, najwyżej gracze później dostaną w ramach odszkodowania pozytywny modyfikator do analogicznego testu. Wyjątek stanowić będą wydarzenia decydujące dla przygody oraz przeżycia graczy i ważnych NPC.
14. Kwestia współpracy drużyny: można rozgrywać jakieś konflikty, różnice zdań itd. ale macie ze sobą współpracować. To nie jest pięć solówek na bezludnej wyspie tylko przygoda dla grypy postaci. Jeśli ktoś będzie na siłę dążył do rozpadu drużyny, pożegna się z sesją.
15. Awanse w grze będą odbywać się na zasadzie Kamieni Milowych.

I to chyba wszystko, co najważniejsze. Mój post pojawi się maksymalnie do soboty. Wy jednak możecie się już dogadywać i wymyślić jaki jest charakter relacji między waszymi BG. W każdym razie możecie tutaj przynajmniej napisać co mogą o waszych BG wiedzieć inni BG, i jak z grubsza wyglądają (można wrzucić pełny awatar), żeby pozostali przynajmniej mogli sobie wyrobić o nich zdanie. Płynęliście na Jenivere przez siedemdziesiąt dni i raczej nie było możliwości, byście nie zamienili między sobą zdania. W poście poniżej macie wypisanych najważniejszych NPC-ów, którzy rzucili się w oczy Waszym postaciom - część z nich obudzi się z Wami na wyspie, część będzie zaginiona. Ale o tym już przy głównym poście.

Tymczasem można się witać i pytać
 
Quantum jest offline