Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2021, 11:10   #321
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
W podziemiach

- Jest Generał wojowniczką, więc myślicie w tym kontekście ja jestem chodzącą sprzecznością: Mieszańcem, bękartem, żołnierzem, mordercą, znachorem, uzdrowicielem, gangsterem, szpiegiem... Mamy inną perspektywę tam gdzie wy widzicie wroga, którego trzeba zabić ja widzę potencjalnego sojusznika, którego można przekonać, zmienić w sojusznika i wykorzystać, bo za dużo śmierci widziałem w swoim życiu... Próbuję ograniczyć jej ilość na tyle na ile mogę i wprowadzić jakąś logikę oraz sprawiedliwość zadośćuczyniwszy złu, które uczyniło Amesteris i Ojciec a w którym uczestniczyłem. Nieważne czy jest to dzieciak z Piastii, nieśmiertelna istota, Piastańska terrorystka, czy Drahmiścy żołnierze staram się myśleć utylitarnie, aby jak najwięcej istot mogło być zdrowymi i szczęśliwymi. Nie jestem jakimś zjebanym pacyfistom co udowodniłem nie boję się pobrudzić sobie rąk - Tłumaczył spokojnie.

- A właśnie proszę się nie spodziewać powrotu Pana Twardego... Wolałbym nie wchodzić w szczegóły jak mi kiedyś tłumaczył mój pacjent adwokat "Nie mówi nic, co mogłoby być wykorzystane przeciwko tobie". Wrogowie byli nim bardzo zainteresowani, sama generał wie, jakim typem człowieka jest Pan Twardy... - Pozwolił zawisnąć sugestii w powietrzu.

- Ja też ciebie bardzo lubię Ileno nic się nie martw będziesz miała dobrą pracę chroniąc Selima przed, Scorpią która chce go z powrotem zmienić w homunkulusa, potwora, którego chce zabić w zemście. Pani Bradley nienawidzi alchemii, więc będziesz bezpieczna, zresztą spróbuje opracować tatuaże, które pomogą ci lepiej kontrolować twoją moc... Może nawet osłona przeciwko KI z zewnątrz? Może Wędrowiec pozwoli mi obejrzeć swoje tatuaże? Ja i jego brat prowadziliśmy podobne badania mam już w głowie kilka pomysłów, które mógłby ci pomóc Ileno... - W Synu Ziemi obudził się pasjonat był alchemikiem i naukowcem ta wewnętrzna pasja sprawiła, że nie starczyła mu, Xingijska Danchemia jego Matki i zaczął się uczyć jej zachodniej odmiany, co doprowadziło do tylu nieszczęść w jego życiu...

- Nic się nie martw nie zostawię cię samej Ileno, pomogę ci poznać współczesny świat masz we mnie wsparcie - Obiecał widząc w niej osobę, która potrzebuje pomocy a jako uzdrowiciel z powołania nie mógł zostawić potrzebującej osoby.

Na powierzchni

Gdy zobaczył, co się dzieje ze Stanisławem gdzieś zniknął zimny logiczny Samuel, którym był pod ziemią MUSIAŁ być tam bliżej chwycił kolczyk zapominając o swoich obrażeniach transmutował golema w słup ziemi "zabijać " sługę.

Wystrzelił się kamiennym słupem w powietrze wylądował, ale poczuł silny ból, złamane żebro przebiło płuco z ust wydobył się odrobina krwi nie zwracając uwagi na przeszywający ból dobiegł do Stanisława, gdy zobaczył, że piersi chłopaka unoszą się zalał się łzami.

- Oh, Stasiulku, tak się cieszę, że żyjesz! Nie mógłbym się pogodzić z tym, że kolejne dziecko umiera z mojej winy! Ja wiem, że mnie nie lubisz, wiem, że jestem dla ciebie wredny, ale naprawdę mi na tobie zależy i chce żebyś był szczęśliwy z kuzyneczką - Kpiąca część umysłu Samuela podpowiadała mu, że Nora byłaby wstanie zrobić z tej jednej wypowiedzi całą serie książek.

Padł na kolana z ust sączyła mu się stróżka krwi skakanie na odległość z połamanymi żebrami nie jest najlepszym pomysłem.
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 02-08-2021 o 12:11.
Brilchan jest offline