Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-08-2021, 20:41   #2
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
Lista propozycji:

1. Historia pisma runicznego, trendy z ostatnich lat (sprzed lat 400)
2. Żywot znanego kowala runów
3. Runy rodu Xyrghaz, z Karak JakCiPasuje
4. O rytów nanoszeniu na kule, bełty i inne pociski, ręką skryby Ralfiego spisane pod dyktando mistrza Znane300LatTemuNazwisko (plus jak to przodek kogoś z drużyny)
5. Co pod runy? Traktat o mithrylu wyższości nad pośledniejszymi metalami, z rozdziałem lub dwoma o kamiennych i drewnianych podkładach.
6. Almanach Czeladnika, czyli 100 runów pomniejszych, spisane przez Ronarga Jorgessona z Gór Szarych
7. Egzamin Czeladniczy Kowala Runów, Ceremoniał, Teoria i Praktyka
8. Spis majstersztyków z tu-nazwa-twierdzy, z lat tu-daty-jakie-Ci-pasują (majstersztyk to będzie dzieło jakie czeladnik wykonać musiał, by zostać mistrzem).
9. Runefangi - studium dawnych technik runicznych
10. Dziennik eksperymentów kuźni Alderga Białobrodego, albo 60 sukcesów i 6 porażek
11. Ergonomia warsztatu pracy - gdzie co ma być, albo o systemach krasnoludzkich mistrzów i arcymistrzów (kuźnie miały swoje systemy, gdzie co ma być rozstawione i jak ma współpracować, gdzie ma być komin, gdzie woda, gdzie palenisko, gdzie miechy, itp. - do tego kuźni są różne rodzaje, przenośna, mała, duża)
12. Bursztynowa Kuźnia - prawda czy mit? Studium runów w kryształach różnorakich (co, nie słyszeliście o zaginionej bursztynowej kuźni z Karak Charlottenberg? wielu mówi, że to tylko legenda, w ogóle co to za Karak nazywający się Charlottenberg? - w księdze poważny starszy krasnoludzki, prawdziwy długobrody rozprawia się z mitem, mówiąc o tym jakie runy w kamieniach szlachetnych i żywicy kto kiedy robił i czemu komnata istnieć nie może... chyba, że jednak). A jak wolicie bardziej historycznie panie Gladin, to proponuję by Bursztynowa Komnata była faktycznie zrobiona dla np. Cesarza czy jakiego Elektora czy innej arystokracji i zaginęła, razem z mistrzami co technikę znali).
13. Tradycja Cechowa Metalurgów, Górników i Kowali (spis praw i zasad i regulaminów cechów, wewnętrznych i zewnętrznych, może z apendixem jakowym dla innych cechów - cenne, bo mówiące o organizacji takowych, która w postępowym ośrodku miała pewnie ciekawsze procedury i lepiej uregulowaną edukację i karierę rzemieślników).

Fajnie się to pisze i mam ochotę pociągnąć dalej, ale czas mi do roboty. Założyłem WFRP, ale to przecież tylko propozycja.
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem