Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-08-2021, 13:42   #16
Fenrir__
 
Fenrir__'s Avatar
 
Reputacja: 1 Fenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
A Ja miałem tak piękną wizje, a potem zacząłem rozdawać punkty... a rzeczywistość na to:
Problem rozwiązuje się jak tworzymy postacie doświadczone. Mając 4 dodatkowe rozwinięcia można już stworzyć pełniejszą postać. Ja często pozwalałem graczom zaczynać jako doświadczone postacie. Można wtedy bardziej rozbudować postacie.

A tak z innej bajki skoro mówimy o mechanice SW:

Nie wiem, czy zwracaliście uwagę na to, jak stworzony jest mechanizm obciążenia, jest on bowiem bardzo często ignorowany. Okazuje się jednak, że nawet podstawowy ekwipunek może łatwo przeciążyć postać. Już nie mówiąc, że ktoś chciałby wziąć ze sobą linę (15 wagi - swoją drogą napierśnik z brązu jest lżejszy)...

Najciekawiej wyglądają postacie z siłą na k4, mają 20 udźwigu, a zwykła szata waży już 8... taki podstawowy podróżny ekwipunek waży 11 (hubka krzesiwo, koc, bukłak, racje żywnościowe na 5 dni) a jakby taki mag chciał wziąć kostur (waga 4) albo (księgę 2-4 wagi). Nagle ta siła na k4 magowi zacznie przeszkadzać. Musi być ktoś, kto nosi za nim te wszystkie akcesoria. Inaczej zacznie zwalniać całe towarzystwo.

Zacząłem na to ostatnio zwracać uwagę i nagle przestało się opłacać brać k4 w sile.
 
Fenrir__ jest offline