Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2021, 17:52   #10
gazda
 
Reputacja: 1 gazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputację
Zaskoczony pytaniem kapitana zacząłem się zastanawiać skubiąc brodę, na tyle mocno że praktycznie zapomniałem o toczących się wokół mnie przygotowaniach do bitwy.
- Yyyy... Tak! - wykrzyknąłem gdy przypomniałem sobie czary sterujące chmurami czy wiatrami których używaliśmy do przeganiania chmur zasłaniających obserwowane obiekty na niebie - ... postaram się... bo hmm... coś dziwnego się tu dzieje... - dodałem bardziej do siebie czując odpływ wykorzystywanych przezemnie wiatrów magii.

Zadarłem głowę i przeniosłem wzrok na nasze żagle. Jakiś wiatr w nie dął, ale z pewnością można by mu jakoś pomóc. Pytanie tylko jak to bezpiecznie zrobić? Kiedyś zerwałem dachówki z dachu jednej z wież w kolegium gdy chciałem odegnać dym z komina gdy wiał mi prosto w otwarte okno. To silny ale nieco miejscowy podmuch. Zacząłem oceniać z którego miejca by powiać w żagle aby pchnąć statek ale i by nie narobić jakichś strat. Statek płynie więc trzeba by dać pewne założenie aby we właściwym momencie energia czaru były za żaglami... W głowie na niewidzialnym liczydle już obliczałem zmienne i odległości, 15 minus 7 podzielić 2 wyciągnąć pierwiastek minus 2... hmm wyjdzie że gdzieś na maszt. Dobrze policzyłem? Hmm oby tak.

Wyraźnie czułem że coś lub ktoś na pirackim statku podkrada mi mój wiatr. Inny magister? Nieważnie, później będę się nad tym zastanawiać, potrzebuje teraz tego wiatru! Zamknąłem oczy i chyba najbardziej w całym moim życiu skupiłem się nie tylko na splataniu Azyru co i także na jego ponownym przyciąganiu w moją stronę. Teraz ja go potrzebuję!

[splatanie magii a nastepnie rzucenie czaru Podmuch wiatru tak aby zgodnie z wyliczeniami pchnał statek naprzód]
 
__________________
pamparampam
gazda jest offline