Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-08-2021, 21:13   #28
Rewik
 
Rewik's Avatar
 
Reputacja: 1 Rewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Invicta Zobacz post
@Alex
Gadanie Skomplikowane to było 3.5 i PF, ale piąteczka jest łatwa. Nie bez powodu zyskała na takiej popularności. Grupa BGów zleje Aboletha na 3 poziomie? Tylko w 5e
Jamci w niego strzelał.

Cytat:
Napisał Alex Tyler Zobacz post
Ale... może dość o tym? W każdym razie fajnie byłoby usłyszeć co Rewik o tym myśli (nie, nie o offtopie, tylko kwestii tego jak bardzo chce utrudnić grę, ingerować w mechanikę i do jakiego stopnia uczynić ją "realistyczną" ). Bo w tym miejscu nie chodzi mi tylko o doradzanie mu, ale też fakt, że jako potencjalna chętna do jego sesji chciałabym wiedzieć, na czym będę stała
Cóż... Nie jestem pewien czy pytanie jest właściwe. Moim celem nie jest uczynienie gry trudniejszej. Nie są to dla mnie zawody MG vs Gracze ani jakiś konkurs kto lepiej poradzi sobie mechanicznie. Tak szczerze to idea balansu w grach fabularnych jest także dla mnie trochę nie na miejscu. Mam wrażenie, że niektórzy gracze wzięli moje zapowiedzi za wyścig zbrojeń, co zupełnie nie jest w moim stylu.

To co chcę otrzymać w sesji to mechanika, która nie będzie odstawała znacząco od przedstawionego świata. Oczywistym jest że nie będzie realna, ale ważne by swym jestestwem nie niszczyła "realności" świata przedstawionego.

Chcę by gracz nie musiał udawać, że czuje respekt przed podróżą w pobliskie góry przy -40*C, tylko go czuł. Chcę by mechanika wspierała logiczne procesy myślowe dla świata o surowym klimacie, a nie stała im na bakier.

Podsumowując moje różne przemyślenia, posiłkowane waszymi wypowiedziami, spróbowałbym chyba od:

1. long rest tylko w bezpiecznym miejscu, względnie ciepłym, z posiłkiem. (z małymi wyjątkami w zasadzie możliwe tylko w miastach).
2. long rest trwa 3 dni - jest czas na inne aktywności - realizacje zadań w mieście, studiowanie ksiąg, poznawanie nowych zaklęć, czy zwykła praca oraz opieka nad rannymi.
3. short rest trwa 8 godzin (minimum 6 snu) (możliwość wykonania zależna od testów survival).
rezygnacja z wolnego zdrowienia.

W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie by podczas sesji cos zmienić gdybyśmy uznali, że nie działa, ale sądzę że jest to całkiem sensowny zestaw zasad.
 
Rewik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem