Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2007, 11:15   #4
Julian
 
Julian's Avatar
 
Reputacja: 1 Julian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie coś
MrYasiu, to jest Torment. To(u)rnament to jest Unreal i z RPG wspólnego nie miał wiele. Jednak do rzeczy.
Skoro już jesteśmy przy unrealu, to Oblivion przywodzi mi na myśl takiego U na sterydach w konwencji fantasy. (Jak zwykle trochę przesadzam oczywiście. ) Nie mówię, że to źle, tak jak to ujął Fleischman - To dobra gra, ale kiepskie RPG.

Świat wcale nie jest ogromny - Popatrz na świat Morrowinda, czy Daggerfalla (Adamantytowa wieża podaje, że jego świat jest dwa razy większy od wielkiej brytanii.) Jest ładny, "żyje", ale jego wielkość nie imponuje.

Ciekawy wątek? Może dla niektórych ciekawy, mnie zamęczył. Pierwszy zarzut jaki bym mu postawił to oryginalność. (Znoooowu mamy ratować świat przed demonami z innego wymiaru? :maruda: - Zdaje mi się, że to nie pierwszy taki wątek w historii gier.)

Różnorodność zadań? Tak jest ich dużo, ale to nie zmienia faktu, że wykonywanie ich szybko się nudzi. To już jednak moje zupełnie subiektywne zdanie.

Co dalej bym zarzucił tej grze? Ma liczne wady - drobne sprawy, jak to, że nie da się zgubić straży w mieście i duże sprawy, jak to, że najbarwniejszą postacią jaką w tej grze spotkałem był pork chop - dzik maskotka drużyny niebieskich na arenie, a przy wyższych poziomach postaci Level Scaling nawala. Pozatym rozwijanie postaci chociaż bardzo ciekawie i oryginalnie zrobione, to pozwala bóstwo zrobić nie z gry, a z gracza. (A overpower jest najbardziej znienawidzoną przeze mnie rzeczą w RPG-ach.)

Jednak ta gra ma jedną ogromną zaletę która pozwala nadrobić te wady - Construction Set.
Jednak to wymaga dużego nakładu pracy, a mnie by się nie chciało wkładać pracy w coś co ma być GOTOWE kiedy to dostaje do ręki. Co to, pierwsza generacja gier 'Złóż to sam'?

Jest świetną grą, zapewnił mi wiele zabawy, ale daleko mu do bóstwa.
 
__________________
Watch your back,
shoot straight,
conserve ammo,
and never, ever, cut a deal with a dragon.
Julian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem