Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-09-2021, 18:37   #32
Rewik
 
Rewik's Avatar
 
Reputacja: 1 Rewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputację
Question

Dziękuję, faktycznie nie powinno być z tym problemu. Większość pomysłowości i tak leży tutaj po stronie gracza\ki. Choć z pewnością wątki osobiste będę chciał tutaj nieco rozwinąć, a i czasem na pewno dodam cos od siebie ciekawego, a wtedy podane linki i pomysły będą pomocne. W sumie przy przygodzie "gotowcu" będą to okna gdzie można stworzyć coś zupełnie swojego, a to zawsze na plus.

Chcę poruszyć jeszcze przed rozpoczęciem mojej sesji ostatni temat - medycyna.

Cel:
Magiczne leczenie dostało trochę po miejscu, gdzie według wytycznych LI plecy tracą swoją szlachetną nazwę. Częściowo zostawia to przestrzeń dla medycyny. Nasz cel to uczynić medycynę wartościową umiejętnością!

Podręcznik mówi tak:
Testy Mądrości (Medycyna) stosuje się w próbach stabilizacji umierającego towarzysza lub przy diagnozowaniu choroby.

W sumie spoko. Choroby to świetny temat, mający potencjał fabularny. W Przewodniku Mistrza Podziemi [PMP] niestety podano tylko 3 przykładowe choroby. Oczywiście mogę wymyśleć własne, ale dodatkowe inspiracje mile widziane.. Rozpoznanie choroby pozwala określić jakie środki zaradcze należy wykonać/znaleźć.

I to w sumie tyle. Wiem, że stosuje się też tę umiejętność do śledztw, sekcji zwłok etc.

Dodatek Frostburn dodaje kilka ran, które opierają się właśnie na medycynie, które są w dodatku bardzo tematyczne dla mojej sesji.
Jest jeszcze ropiejąca rana, którą można uleczyć dowolną magią, albo 10 zdanymi testami medycyny ST15 co 24 godziny. Dysproporcja karygodna, więc w zasadzie odpada.

Czy waszym zdaniem należałoby rozszerzyć kompetencje tradycyjnych medyków w dnd? O co i jak?
 
Rewik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem